06 Грудня 2021

Селекціонери вивели морозостійкий сорт картоплі

Протягом декількох років група вчених із США та Перу займалися перевіркою сортів картоплі на стійкість до низьких температур, аби зрештою обрати для селекційної роботи два дикі сорти картоплі «Solanum acaule» і «Solanum commersonii».

Після схрещення двох вищезазначених сортів селекціонери здійснили ретельне тестування створеного гібриду на стійкість до холоду. Для цього команда вчених використовувала модифіковану побутову морозильну камеру та проводила лабораторний тест для вимірювання рівня ушкодження клітинних мембран.

Згодом виведений сорт картоплі був протестований у польових умовах у декількох регіонах Перу, де показав хорошу врожайність і високу морозостійкість.

Учений-селекціонер із відділу дослідження овочевих культур ARS в Медісоні Джон Бамберг зазначає:

«У 2019 році тільки в східному Айдахо фермери, які вирощували картоплю, утратили близько 30% свого врожаю через заморозки. Низькі температури можуть погіршити якість картоплі, що може негативно вплинути на насіння культури для наступного врожаю».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1 ° C
-0.7 °
-2.4 °
92 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
4 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
5 °