05 Грудня 2021

Україна відновлює експорт жита до Туреччини

Вперше за останні 12 років українське жито було експортовано до Туреччини – поставку здійснила компанія ALFA Smart Trading (трейдинговий напрям ALFA Smart Agro).

Відповідно до угоди, до Туреччини було експортовано 10 336 т зернової, що становить 26% всього жита, експортованого Україною у липні-вересні 2020/21 МР.

Україна не експортувала жито до Туреччини, починаючи з 2009 року. Водночас цей ринок є великим та цікавим внаслідок близького розташування.

«Обсяги виробництва жита в Україні є незрівнянно меншими, ніж, наприклад, пшениці та кукурудзи. Тому в останні роки жито зазвичай відвантажувалося до найближчих країн (зокрема, Польщі та Литви) вагонами, тобто невеликими партіями. Наша поставка до Туреччини – одна з перших для України поставок жита кораблем», – говорить Андрій Риженко, керівник ALFA Smart Trading.

Поставка була здійснена через зерновий термінал МХКП, що є спільним підприємством Posco International та Orexim.

«Туреччина – величезний ринок, який для України дуже перспективний. З початку сезону ми вели роботу в цьому напрямі. Якісно здійснивши першу поставку, ми заявили про себе на ринку Туреччини як надійний партнер і продемонстрували готовність експортувати жито великими обсягами. Найближчими днями ALFA Smart Trading готує до відправки до Туреччини ще один корабель із житом», – додає Андрій Риженко.

Разом з тим, ALFA Smart Trading постачає жито меншими партіями до Польщі, Литви та Латвії.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
димка
-2.6 ° C
-1.8 °
-3.4 °
93 %
3.1kmh
75 %
Нд
-1 °
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °