Сіліксан 106 – інноваційний органосиліконовий сурфактант для застосування в рослинництві

615
Соя Сіліксан

В сезоні 2018 року компанія «Ерідон» представляє на українському ринку інноваційний органосиліконовий сурфактант (ПАВ) для покращення змочування рослинних поверхонь з додатковим ефектом гашення піни – Сіліксан 106. Принцип дії препарату полягає у суттєвому зниженні поверхневого натягу води, завдяки чому забезпечується якісне змочування пестицидним розчином цільового об’єкта незалежно від розвиненості воскового шару та ворсистості на його листковій поверхні. Сіліксан 106 призначений для застосування з пестицидами, регуляторами росту рослин і препаратами для листкового живлення, ефективність яких покращують названі сурфактанти.

СіліксанСіліксан 106 доповнює широкий асортимент ад’ювантів у портфелі компанії «Ерідон», що повною мірою представляє в Україні сучасні тенденції світового ринку ад’ювантів. Завдяки цьому «Ерідон» сьогодні може задовольнити практично весь спектр можливих потреб агровиробників у таких препаратах.

Впродовж останнього десятиріччя застосування органосиліконових поверхнево-активних речовин (сурфактантів) стало невід’ємною частиною вітчизняних технологій хімічного захисту рослин для широкого спектру сільгоспкультур. Як вже зазначалося вище, такі препарати суттєво знижують поверхневий натяг води, за рахунок чого багатократно збільшують площу змочування однією краплиною робочого розчину, а також забезпечують змочування поверхонь, які відштовхують воду.

Змочування листкової поверхні
Змочування листкової поверхні. Праворуч: вода + барвник, ліворуч: вода + барвник + Сіліксан 106 (0,1 л на 100 води)

Слід зазначити, що органосиліконові сурфактанти, представлені сьогодні на українському ринку, різняться між собою як за хімічним складом, так і за ефективністю. Однак суттєвим недоліком більшості з них є нездатність контролювати піну, яка часто утворюється при змішуванні компонентів робочого розчину. Сіліксан 106 досить ефективно вирішує цю проблему, проявляючи ефект піногасіння і, таким чином, забезпечуючи в одній упаковці вирішення двох проблем.

Сіліксан 106
Сіліксан 106 – тестування ефекту піногасіння на пінному розчині в широкій колбі (норма витрати – 0,1 л на 100 л води)

Ефект від дії препарату Сіліксан 106 – це:

  • вирішення проблеми змочування рослинних поверхонь, вкритих потужним восковим нальотом шаром або щільним волосяним покривом (також це стосується покриття поверхні тіла шкідників контактними інсектицидами);
  • пришвидшення поглинання робочої суміші листковою поверхнею через продихи (мікроскопічні пори в епідермісі рослин) та відповідно покращення її стійкості до змивання опадами (особливо системні пестициди);
  • покращення покриття і змочування важкодоступних частин рослин;
  • заощадження витрат води на 1 га;
  • заощадження витрат пестициду на 1 га в межах, рекомендованих на етикетці;
  • гашення піни під час приготування робочого розчину

Загальнорекомендовані норми застосування сурфактанту Сіліксан 106: 0,025–0,15 л на 100 л води. Оптимальна норма в кожному конкретному випадку залежить від культури, що обробляється, цільового об’єкта, типу пестициду або агрохімікату та об’єму робочого розчину.

Віктор Сверида, вчений агроном, агротехнологічний експерт компанії «Ерідон», телефон для довідок: 050-357-03-88

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2018

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram