18 Серпня 2022

Сірка підвищує урожайність озимої пшениці у посушливі роки

Застосування сірки незначною мірою впливає на приріст урожаю озимої пшениці у сприятливий за погодними умовами сезон, у той час як у посушливі роки внесення цього елементу значно підвищує врожайність. До такого висновку дійшли вчені Канзаського державного університету (США).

Вони з’ясували, що застосування сірки в урожайні роки (наприклад, 2016 та 2017 рр.) дало невеликий приріст урожаю – близько 0,6 бушеля на акр (1 акр = 0,4 га), але протягом посушливого 2018 року чистий приріст урожайності становив близько 4,9 бушеля на акр.

До таких висновків науковці дійшли в рамках дослідження щодо відновлення балансу в ґрунті окремих хімічних елементів, зокрема сірки, після збирання врожаю.

Як відомо, внаслідок опадів на поверхню ґрунту додатково надходить 5-8 кг/га сполук сірки, близько половини якої має антропогенне походження. У Канзасі з 2000 року винос сірки з ґрунту під час виробництва пшениці перевищує кількість атмосферного осадження, що є наслідком дії федерального закону про чисте повітря, покликаного контролювати забруднення повітря на національному рівні.

І хоч це законодавство сприяло зниженню рівня забруднення повітря, але менше забруднення означає й менше сірки, що повертається на поверхню ґрунту під час опадів.

ku.edu

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
26.5 ° C
26.5 °
25.3 °
63 %
0.9kmh
75 %
Чт
31 °
Пт
30 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
32 °