18 Серпня 2022

Науковці виявили нових збудників хвороб агрокультур

Вірус кавунової зеленої плямистої мозаїки був вперше описаний в 2018 році на Тайвані, де його було виділено з листя кавуна на якому проявлялись симптоми хлорозу. Наразі його знаходять і на інших агрокультурах.

За даними PIORiN, американські дослідження показали, що цей вірус раніше знаходили (у 2017-2018 рр.) у листі та плодах кабачків у Каліфорнії. До його господарів, крім кавуна, належать гарбуз (Cucurbita pepo), огірок (Cucumis sativus). У США цей вірус часто зустрічається на одній рослині разом із вірусом мозаїки.

Перевірка вказує на необхідність подальших досліджень, щоб встановити, чи може нова хвороба спричинити економічну шкоду та як вона поширюється. Відсутність цих даних не дозволяє однозначно оцінити, чи зможе вірус оселитися у Європі та завдати шкоди вирощуванню овочів.

Також у Мексиці науковці виявили новий вид цистоподібної нематоди, що розвивається на томатах (Solanum lycopersicum) та білій лободі (Chenopodium album). Його назвали Cactodera solani.

У заражених рослин томатів спостерігався хлороз листя та симптоми в’янення, тоді як у білої лободи не виявляли симптомів зараження.

«Розвиток нематоди одного покоління на томатах тривав 49 днів, і щороку розвивалося кілька поколінь. Цей вид був описаний нещодавно, звідси відсутність даних про його географічне поширення. Враховуючи симптоми, спричинені нематодами в Мексиці, не можна виключати, що якщо вона пошириться в інші країни, то сприятиме появі симптомів інфекції у томатів, подібно до теплиці в Мексиці, але важко передбачити, чи вплине це на зменшення врожаю», – інформує державна інспекція охорони рослин Польщі PIORiN.

sadyogrody.pl

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °