10 Серпня 2022

Совки, молі, білан, стебловий метелик – боротьба з ними під силу не лише хлорпірифосу

Тепла осінь і навіть зима спричиняють масове ураження культур лускокрилими шкідниками. Капустяна міль, бавовникова совка, кукурудзяний стебловий метелик – одні з найпроблемніших представників. Як у цьому випадку обійтися без уже звичних фосорганічних препаратів, вживання яких обмежується дедалі суворіше? Рішення є: це новий двокомпонентний інсектицид Еміприд бренду АХТ, ефективний проти широкого спектру шкідників, у тому числі лускокрилих та сисних.

ТРИВАЛИЙ ЗАХИСНИЙ ЕФЕКТ ЗМЕНШУЄ КІЛЬКІСТЬ ІНСЕКТИЦИДНИХ ОБРОБОК

Еміприд забезпечує тривалий захисний ефект «у два етапи», що дає змогу уникнути додаткових інсектицидних обробок проти сисних шкідників у наступні три тижні.

Скажімо, ви помітили перші личинки лускокрилих на культурі й вносите Еміприд через 3–5 днів, тобто впродовж кількох днів після появи личинок. Частина популяції лускокрилих, яка ще не відродилася з яєць, помирає внаслідок овіцидної дії препарату, інша частина, гусениці, – від лавріцидної дії. Личинки гинуть після безпосереднього контакту із препаратом, а також внаслідок поїдання оброблених рослин.

Совки, молі, білан, стебловий метелик – боротьба з ними під силу не лише хлорпірифосу-1Після цього ще впродовж 14–21 дня культура залишається захищеною від сисних шкідників (трипс, квіткоїд, прихованохоботник, пильщик, попелиці, блішки тощо).

Якщо початкове заселення лускокрилими занадто щільне, рекомендується повторне внесення Еміприду через 8–12 днів.

ШВИДКА ДІЯ – ШКІДНИК ВТРАЧАЄ ШКОДОЧИННІСТЬ ЗА 1–4 ГОДИНИ

Емамектин бензоат – інсектицид кишково-контактної дії. При потраплянні на шкідника впливає на дві ділянки в центральній нервовій системі комахи, що пов’язують рецептори гама-аміномасляної кислоти (ГАМК) в синапсі та h-рецептори у м’язових клітинах.

Це призводить до розслаблення м’язів (вони не можуть скорочуватися), через 1–4 години гусениці перестають харчуватися і протягом 1–4 діб шкідник гине.

НАЙШИРШИЙ СПЕКТР КОНТРОЛЬОВАНИХ ШКІДНИКІВ: ЛУСКОКРИЛИХ ТА СИСНИХ, ПРИХОВАНО- ТА ВІДКРИТОЖИВУЧИХ

Лускокрилі шкідники є особливо небезпечною проблемою із двох причин. По-перше, вони завдають подвійного збитку: не лише самі пошкоджують рослини, а й стають причиною гнилей кошика на соняшнику та фузаріозу качанів на кукурудзі. По-друге, більшість популярних інсектицидних діючих речовин їх не контролює, тож ці шкідники потребують особливого підходу.

Совки, молі, білан, стебловий метелик – боротьба з ними під силу не лише хлорпірифосу-2До складу еміприду входить емамектин бензоат – речовина, унікальна за механізмом впливу на шкідників. Вона відмінно контролює представників ряду лускокрилих. Завдяки прямій овіцидній дії емамектину Еміприд ефективний уже на ранніх стадіях (яйцекладка – відродження личинок) і здатний знищувати гусениць до того, як вони встигнуть завдати посівам значної шкоди.

Друга діюча речовина препарату, ацетаміприд, доповнює і розширює спектр дії Еміприду. Це інсектицид широкого спектру дії, який належить до неонікотиноїдів. Він має високу біологічну ефективність проти сисних шкідників, у тому числі на комах із прихованими стадіями розвитку (трипси та інші).

ДІЮЧІ РЕЧОВИНИ НЕ МАЮТЬ ОБМЕЖЕНЬ У ЗАСТОСУВАННІ В ЄС

Препарати на основі фосорганічних сполук завжди були найбільш очевидним і простим способом боротьби з лускокрилими шкідниками. Але конт­роль використання фосорганіки в ЄС стає більш суворим, що стимулює аграріїв шукати нові, більш безпечні рішення. Діючі речовини Еміприду відповідають усім вимогам ЄС щодо безпеки та охорони довкілля і не мають обмежень у застосуванні в Європі, тому стануть чудовою альтернативою для продукції на експорт.

Совки, молі, білан, стебловий метелик – боротьба з ними під силу не лише хлорпірифосу-3ЕМІПРИД – КОНТАКТНО-СИСТЕМНА ДІЯ ТА НАКОПИЧЕННЯ ВСЕРЕДИНІ РОСЛИН

Емамектин бензоат швидко поглинається рослиною і накопичується всередині тканин листка у вигляді мікрорезервуарів, з яких надалі поступово вивільняється. Ацетаміприд, який теж швидко поглинається рослиною, рухається системно всіма її частинами. Ефект від застосування проявляється і на необроблених частинах рослини.

Завдяки властивостям цих діючих речовин Еміприд швидко проникає в рослину і не змивається дощем вже через 2 години після застосування.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Несправжня борошниста роса: стратегія захисту

Що таке несправжня борошниста роса (НБР) –...

Захист рослин і погода

Погодні умови впливають на ефективність заходів щодо...

Погода

Kyiv
хмарно
21 ° C
22 °
20.4 °
81 %
0.5kmh
100 %
Ср
22 °
Чт
27 °
Пт
23 °
Сб
32 °
Нд
32 °