18 Жовтня 2021

Спека призупинила розвиток небезпечного шкідника. Але це ненадовго

У посівах кукурудзи, соняшника продовжується літ, яйцекладка та відродження стеблового (кукурудзяного) метелика.

За інформацією Держпродспоживслужби, шкідник заселив до 20% площ та 2-8% рослин. Чисельність гусениць – 0,7-2 екз. на рослину (Волинська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Луганська, Одеська, Полтавська, Харківська, Херсонська та Чернівецька обл.).

Спекотна, з низькою вологістю, погода є несприятливою для розвитку гусениць, особливо молодшого віку (оптимальними умовами для розвитку гусениць є температура 17-30 ºС та вологість не нижче 70%). Тому відмічається загибель яйцекладок.

Лабораторним аналізом метеликів виявлено, що самці становлять – 58%, самиці – 42%, з яких 33% – з дозріваючими яйцями, 50% – з зрілими і 17% – з дегенеративними органами.

Велику потенційну загрозу шкідника визначає широкий ареал його розповсюдження та здатність до накопичення значної кількості представників виду за відповідних агрокліматичних умов. Випуск трихограми – ефективний захід регулювання чисельності фітофагу.

Варто пам’ятати, що літ стеблевого (кукурудзяного) метелика в Україні розтягнутий до одного місяця, тому дуже важливо провести внесення трихограми у перші два тижні льоту шкідника.

Перше внесення трихограми потрібно проводити за фіксування початку льоту та яйцекладки (пошук яйцекладок починають після 3-4 днів від початку льоту), повторне – через 5-7 днів. Кратність внесення трихограми можна збільшувати за потребою.

За чисельності 1-2 екземплярів гусениці на рослину або 6-8% заселених рослин необхідно проводити обприскування посівів дозволеними до використання інсектицидами.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °