05 Липня 2022

Стан посівів озимих зернових культур на 9 лютого

25 січня 2021 року спеціалісти управлінь фітосанітарної безпеки провели відбір монолітів озимих зернових культур для визначення життєздатності рослин.

Відрощування озимих свідчить про те, що лише в окремих сортів відмічається незначне ушкодження листових пластинок, які зможуть швидко відновитися з наростанням температурного режиму.

Рослини перебувають у фазах 3-й листок-кущіння. У більшості зразків зрідженість не перевищує 10%. Відсоток живих рослин становить 95%, загиблих – 0-5% (Дніпропетровська, Житомирська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська обл.).

Лабораторним аналізом рослин озимини, у Житомирській та Черкаській областях, відібраних з монолітів, виявлено інфекційний запас збудників септоріозу (1,2-1,8%), гельмінтоспоріозу (1%), переноспорозу у межах 1-4%, кореневих гнилей, інших хвороб.

За відновлення вегетації відбуватиметься зараження рослин вищевказаними хворобами. Ефективним заходом оздоровлення рослин та покращення стану посівів є ранньовесняне боронування з прикореневим підживленням мінеральними добривами.

Повсюди триває відбір зразків посівного матеріалу та його фітоекспертиза на виявлення фітопатогенних збудників.

За результатами проведених аналізів у Полтавській, Тернопільській, Львівській, інших областях виявлено, що насіння ярих зернових та зернобобових культур заражене альтернаріозом, аскохітозом, бактеріозом, гельмінтоспоріозом, септоріозом, фузаріозом, сірою гниллю, пліснявінням, в межах 0,5-12%.

Це свідчить про обов’язкове оздоровлення посівного матеріалу навесні шляхом протруювання його препаратами відповідного спектра дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб. Такий насіннєвий матеріал, за 2-3 тижні до сівби, варто обов’язково протруїти препаратами відповідного спектра фунгітоксичної дії та рівня захисної спроможності стосовно комплексу хвороб.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °