Техніка Lemken на міжнародній виставці AgroExpo-2018

341
Навісний оборотний плуг Juwel 8

На Міжнародній агропромисловій виставці AgroEXPO-2018, яка проходила з 26 по 29 вересня цього року в Кропивницькому, компанія Lemken – один із провідних світових виробників ґрунтообробної та посівної техніки, а також штангових обприскувачів – на своєму стенді площею близько 600 м2 представила машини власного виробництва, які відповідають найкращим світовим зразкам.

Загалом на виставкових майданчиках було презентовано 23 машини виробництва Lemken, адже, окрім власної експозиції, техніка також демонструвалася на стендах дилерів – ТОВ «Агроресурс», ТОВ «Агротемп», ТОВ «Ерідон ТЕХ» і ТОВ «Інтертехінвест».

Деякі машини, зокрема, дискова борона Rubin 10 і напівнавісний оборотний плуг Diamant 16 широкому загалу в Україні демонструються вперше. Стенд Lemken відвідали кілька десятків тисяч зацікавлених аграріїв, які знайомилися із найкращими зразками сучасних машин. Отож – про все найцікавіше.

Дискова борона Rubin 10. Дискові борони Rubin зав­жди користувалися попитом серед аграріїв. Завдяки вдосконаленням кожна нова модифікація відрізнялася від попередньої. Ось і нова борона Rubin 10 має низку вдосконалень. Rubin 10 буде виготовлятися у модифікаціях з шириною захвату від 2,50 до 7 метрів.

Новим є симетричне розміщення напівсферичних дисків у кожному ряду, що сприяє більш стійкому ходу агрегату без бокового відхилення, у тому числі й на високій швидкості, завдяки чому зменшується витрата палива.

У оновленій бороні Rubin 10 диски виготовлені з термічної покращеної сталі DuraMaxx, їх діаметр збільшився з 620 мм до 645 мм, завдяки чому на 30% подовжився термін експлуатації порівняно зі звичайними дисками. Нові стійки товщиною 30 мм, на яких розміщені диски, мають спеціальну зігнуту форму, що забезпечує максимально можливий вільний міждисковий простір і запобігає забиванню рослинними рештками.

Кожен диск оснащений пружинним амортизаційним захистом від перевантаження, завдяки чому до мінімуму зводиться навантаження на раму. Відбійна штригельна борона за першим рядом дисків сприяє кришінню ґрунту й добре розподіляє органічні рештки попередника за напрямком руху, а задня вирівнювальна штригельна борона розрівнює ґрунт.

Коротка дискова борона Rubin 10
Коротка дискова борона Rubin 10

Вже у «базі» напівнавісні агрегати оснащені гідравлічним регулюванням глибини обробітку, що значно полегшує налаштування при мінливих умовах.

У навісній версії Rubin 10 оснащені універсальним колесом Unirad, яке зменшує навантаження на задню вісь трактора. Водночас використовується нова навісна система, яка дає змогу за допомогою лише навіски трактора піднімати агрегат і переносити вагу котка на універсальне колесо.

Напівнавісний оборотний плуг Diamant 16. Ці машини є вдосконаленою версією добре відомих плугів Diamant 11. З метою компенсації бокового зусилля, яке виникає при експлуатації напівнавісних плугів Diamant, компанія Lemken пропонує унікальну запатентовану систему регулювання OptiLine.

Ефект досягається завдяки застосуванню додаткового гідравлічного циліндра у точці обертання плуга. Точка прикладання тягового зусилля трактора та плуга є незмінною. За допомогою додаткового гідроциліндра, у якому змінюється тиск і хід штока, на трактор передається додатковий крутний момент у горизонтальній площині, який і компенсує «шкідливе» бокове зусилля. В підсумку лінія тяги між трактором і плугом зміщується у напрямку центру задньої вісі трактора й бокове зусилля плуга Diamant зводиться до мінімуму.

Завдяки системі OptiLine витрата палива зменшується на 10%. Крім того, полегшується навантаження на тракториста, оскільки йому не потрібно постійно підрулюванням компенсувати бокове зусилля.

Економії палива сприяє також перевірений підсилювач тягового зусилля з додатковою функцією розвантаження на поворотній смузі. Це робить можливим використання високого тиску та ще більше перенесення ваги плуга з передньої вісі трактора на задню. Завдяки цьому збільшується тягове зусилля трактора. Ще однією новинкою є безступінчасте гідравлічне регулювання глибини оранки, управління яким здійснюється із кабіни трактора.

Навісний оборотний плуг Juwel 8. Компанія Lemken розширює асортимент навісних плугів. Відтепер плуги Juwel 8 доступні у версіях М та МV. Суцільні або смугові корпуси зі сталі, пластику або в гібридному виконанні відповідають усім вимогам. Відтепер їх можна комбінувати із смугами зі сталі та пластику залежно від типу ґрунту та його вологості. Зміна смуг на корпусах відбувається швидко та без додаткового інструмента. За бажанням клієнта Juwel 8 М обладнують корпусами Dural, робочі органи якого кріпляться стандартним способом за допомогою болтів.

Характерною особливістю Juwel 8М є механічне регулювання кута нахилу рами плуга за допомогою двох болтів із кожного боку башти. Новітньою розробкою компанії Lemken є ISOBUS-управління Turncontrol Pro навісними плугами Juwel. За допомогою Turncontrol Pro можна управляти електрогідравлічним оборотом рами плуга, зміною глибини обробітку та ширини захвату, гідравлічним нахилом рами плуга або положенням опорного колеса через термінал ССІ 200 або ISOBUS-систему без застосування важелів гідравліки трактора.

Культиватор Karat 12 призначений для інтенсивного поверхневого та глибокого (до 30 см) стерньового обробітку ґрунту. Чотири ряди стійок лап з шириною міжрядь близько 23 см гарантують потрібне рихлення та відповідне, залежно від форми лап, перемішування ґрунту. Для цього культиватор оснащують великим набором різноманітних лап. А пристрій швидкої заміни, що пропонується у базовій комплектації, дає змогу швидко, зручно та просто змінювати їх. Для агрегатування культиваторів Karat 12 за умови глибини обробітку 30 см на погонний метр ширини захвату потрібно 85 к. с. потужності трактора.

Культиватор Karat 12
Культиватор Karat 12

Висота рами 80 см і поздовжній прохід 90/80/90 см забезпечують достатньо вільний простір навіть за великої кількості рослинних решток. Базове оснащення Karat 12 включає не обслуговувані пристрої захисту від перевантаження. Лапи можуть відхилятися до 20 см за висотою, що дає змогу безпечно працювати на кам’янистих ґрунтах. А зусилля спрацювання понад 550 кг забезпечує стабільний рух лап у ґрунті за будь-якої глибини ходу.

Як опція для нового культиватора Karat 12 пропонується гідравлічний підсилювач тяги, призначений для зменшення буксування і, як наслідок, економії палива. Для дотримання постійної глибини обробітку, особливо на горбистій місцевості, рекомендується оснастити культиватор системою ContourTrack – електрогідравлічною системою копіювання рельєфу з копіювальними колесами. Завдяки цьому оптимальний результат гарантується навіть при використанні довгих культиваторів.

Агрегат передпосівного обробітку ґрунту Korund 8 виготовляється з кількістю секцій від двох до шести і забезпечує ширину захвату в межах 3,0–9,0 метрів. Агрегати виготовляються у навісному варіанті. Ширина кожної секції становить 1,5 м. Рама агрегату, виготовлена з високоякісної пружинної сталі, витримує великі ударні навантаження і забезпечує стабільну роботу впродовж тривалого терміну експлуатації.

Коротка й компактна конструкція Korund 8 забезпечує оптимальне положення точки тяги і, таким чином, дає змогу використовувати ці агрегати з тракторами, які розвивають невелике тягове зусилля. Завдяки невеликій вазі машин триточкова навіска трактора може легко впоратися з агрегатами, що мають велику робочу ширину захвату.

Агрегат передпосівного обробітку ґрунту Korund 8
Агрегат передпосівного обробітку ґрунту Korund 8

Агрегат комплектується двома можливими варіантами робочих секцій – із пласкими або пружинними зубами. Секція пласких зубів складається із п’яти рядів прямих або зігнутих зубів – всього їх 25 штук. Відстань між зубами становить 60 мм. Така комбінація зубів створює ефект рівномірного розпушування при поверхневому обробітку ґрунту. Секція пружинних зубів складається з чотирьох рядів. 16 зубів, відстань між якими становить 98 мм, створюють ефект рівномірного рихлення при глибокому обробітку ґрунту.

Korund 8 оснащений подвійним зубчастим котком, який виготовляється з діаметром переднього котка 330 мм, заднього – 270 мм. Вдало підібрана геометрія котка забезпечує рівномірний розподіл тиску для якнайкращого кришіння та вирівнювання ґрунту. Завдяки шарнірній підвісці кріплення котки легко долають тимчасові перешкоди, що трапляються на полі. При цьому не потрібно піднімати весь агрегат. Котки обертаються на шарикопідшипниках, які надійно загерметизовані й не потребують обслуговування.

Механічна навісна сівалка Saphir 7 ідеально підходить для невеликих і середніх сільськогосподарських підприємств. У комбінації з різними ґрунтообробними знаряддями, наприклад, з ротаційною бороною Zirkon сівалка Saphir 7 стає універсальною машиною.

Механічна навісна сівалка Saphir 7
Механічна навісна сівалка Saphir 7

У сівалок Saphir 7 привід висіваючого вала відбувається за рахунок зубчатого колеса, яке при зчепленні з ґрунтом через карданний вал передає оберти на дозуючий апарат. За допомогою безступінчастого редуктора можна досягти дуже точного дозування посівного матеріалу в діапазоні від 0,5 до 500 кг/га. Насіння подається висівними котушками із різним розміром щілин для кожної групи культур.

Механічні сівалки Saphir 7 застосовують для посіву всіх культур суцільної сівби рядковим способом з міжряддями 12,5 та 15,0 см. Вони виготовляються з робочою шириною захвату 2,5, 3,0 і 4,0 метри та місткістю бункерів 650–1050 літрів.

Пневматична сівалка Solitair 9 застосовується для сівби зернових, зернобобових культур і ріпаку в господарствах, які використовують економічну та точну посівну техніку для традиційної й мінімальної технологій ґрунтообробки. Solitair 9 комбінуються з різноманітними активними та пасивними ґрунтообробними агрегатами. Вони виготовляються з робочою шириною захвату 3,0; 3,5; 4,0; 5,0 та 6,0 метрів. У Solitair 9 привід висіваючого вала здійснюється електродвигуном з електронним управлінням кількістю обертів. Залежно від комплектації сівалки Solitair 9 можуть комплектуватися бункерами для насіння об’ємом від 1100 до 2300 літрів.

При роботі сівалок Solitair 9 подача посівного матеріалу від бункера до висіваючи робочих органів відбувається за допомогою стиснутого повітря. Гідравлічний привід вентилятора регулюється безступінчасто і постійно забезпечує достатній потік повітря для переміщення насіння. Потрібна швидкість обертання досягається навіть при мінімальних обертах двигуна трактора. Цим досягаються рівномірне дозування та точна сівба.

За допомогою довершеної версії з сенсорним монітором Solitronic, що входить до стандартної комплектації сівалок Solitair 9, спрощується встановлення технологічної колії, норми висіву та управління багатьма іншими робочими процесами сівалки.

Сівалка комбінується із 5 різними ґрунтообробними знаряддями Lemken.

Просапна сівалка Azurit 9 призначена для сівби соняшнику, кукурудзи, ріпаку та сої. Робоча швидкість – до 15 км/год. Головною особливістю сівалки Azurit 9 є нова система висіву DeltaRow, що дає змогу оптимально розподілити насіння по всій площі. Цим вона відрізняється від традиційних технологій сівби, що передбачають висівання насіння в один рядок. Конструктори Lemken роблять ставку на два зміщених один відносно одного рядки з інтервалом між ними 12,5 см. Завдяки цьому на кожну рослину припадає на 70% більше площі, що дає їй змогу краще використовувати вологу та поживні елементи. Конструкцією сівалки Azurit 9 передбачено можливість внесення під час сівби мінеральних добрив (посередині між двома напіврядами).

Просапна сівалка Azurit 9
Просапна сівалка Azurit 9

До окремих висівних агрегатів насіння надходить із центрального насіннєвого бункера завдяки системі Seed on Demand («насіння за потреби»). Два синхронізованих диски розподіляють його для перемінного постачання на два дводискових сошники висівного вузла, завдяки чому насіння висівається у двох напіврядах не навпроти одне одного, а у шаховому порядку. Після сівби обидва напіврядки закриваються V-подібним притискним роликом.

Перед початком сівби механізатор вибирає на терміналі управління посівний матеріал, тим самим задаючи базове налаштування для розподілу. Механізатор постійно бачить на терміналі індикацію якості укладання й за необхідності може виконувати налаштування вручну. Завдяки такому автоматичному калібруванню точність укладання зберігається навіть при зміні швидкості руху та обертання ділильних дисків.

Причіпний штанговий обприскувач Primus 12 отримав електронний блок управління та автоматичне регулювання через ISOBUS.

Елементи управління тепер розташовані зручніше та на видному місці, всі основні роз’єми й патрубки містяться по центру під панелями. А більш округлі форми обшивки, колір у тон інших польових обприскувачів із асортименту компанії та світлодіодні освітлювальні прилади додали привабливості зовнішньому вигляду.

Базова комплектація Primus була повністю перероблена як зовні, так і всередині, тепер обприскувач має більш ергономічне розміщення елементів управління, а всі основні з’єднання централізовано інтегровані під захисними кришками.

Оновлені робочий комп’ютер і термінал. Для кабіни компанія Lemken створила інтуїтивно зрозумілий графічний інтерфейс разом із терміналом CCI-200. Щоб користуватися CCI-додатками, які вже добре себе зарекомендували, наприклад, автоматичним відключенням окремих секцій або системою паралельного управління, додатково можна встановити DGPS-приймач.

Тепер базова версія Primus оснащена циркуляційним трубопроводом, завдяки чому розчин для обприскування відразу після ввімкнення агрегату може подаватися по всій ширині штанги в гомогенному стані. До пакету обладнання входить автоматизована гідравлічна система на воді, тому всіма процедурами очищення можна зручно управляти з кабіни, що знижує екологічне навантаження під час роботи. Ще одна деталь – поворотне дишло, за допомогою якого можливе верхнє й нижнє навішування обприскувача.

В. Васильченко, канд. техн. наук, доцент

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2018

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram