06 Грудня 2021

Трейдерів турбує наступний врожай озимини, який може виявитися низьким

Трейдерів непокоїть доля майбутнього врожаю, тому вони уважно спостерігають за кількістю опадів в Україні, Росії та США на посівах озимої пшениці, де з вересня спостерігається дефіцит вологи. Та за Аргентиною, де сівба відбувається на тлі нестачі опадів та прогнозів підвищення температури.

В Україні та в зоні вирощування озимої пшениці в Росії протягом минулого тижня опадів майже не було, а температура опустилася до -5..+10 градусів.

Загалом у листопаді кількість опадів була нижчою від норми та складала 5-45 мм, що не сприяло пророщуванню пізніх посівів озимини та покращенню стану рослин. Однак суха та морозна погода дозволяє завершити збирання кукурудзи без втрат за кількістю та якістю.

В Україні протягом листопада випало 0-15 мм опадів, проте цього тижня можливі дощі, які принесуть 10-30 мм опадів, що дозволить зменшити стан посухи на посівах.

Проте дефіцит вологи у метровому шарі ґрунту залишиться, що становитиме загрозу для майбутнього врожаю.

В Росії озиминою засіяно 18,3 млн га у порівнянні з 19,2 млн га торік, але стан посівів кращий, ніж в Україні. Протягом тижня пройдуть дощі, а температура підвищиться до +1..+11 градусів, що покращить стан посівів.

Дощі, що пройшли в Аргентині, прискорять сівбу та покращать стан посівів, чому сприятиме також прогнозована на наступний тиждень суха та спекотна погода.

В Бразилії, особливо в центральних регіонах, де переважно вирощують сою, тривають зливи, які сприяють розвитку посівів. Раннє збирання сої дозволить швидше засіяти кукурудзу другого врожаю та захопити березневі опади.

У США панує суха погода з температурами -5…+10 градусів, яка дозволяє завершити збирання сої та кукурудзи, проте несприятливо впливає на запаси вологи на посівах озимини. Протягом наступного тижня опадів не очікується, що й надалі погіршуватиме стан посівів озимини в районах Рівнин та південно-західних штатах.

В Австралії періодичні дощі покращують стан посівів, але затримують збирання врожаю пшениці та каноли, прогнози виробництва яких знову підвищені майже до рекордного рівня.

graintrade.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Фітосанітарний стан посівів на 6 грудня

Скрізь на 6-23% обстежених площ борошнистою росою,...

Чому необхідно досліджувати посівний матеріал перед купівлею

Розпочалася пора закупівлі насіння на наступний сезон,...

Як впливатиме на озимі культури погода на початку зими

Погода на початку зими буде сприятливою для...

Погода

Kyiv
туман
0.4 ° C
1 °
-0.2 °
98 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
9 °