08 Серпня 2022

Цинк для формування високої врожайності кукурудзи

Низька забезпеченість наших ґрунтів макро- (N, P, K), мезо- (S, Ca, Mg) та мікроелементами (Zn, Cu, B, Mo – понад 60% вітчизняної ріллі має дефіцит цих мікроелементів), а також нинішня ґрунтова посуха погіршує засвоєння кукурудзою елементів живлення із ґрунту та добрив. Це негативно позначається на рості та розвитку культури. При цьому викликаючи фізіологічні хвороби та візуальні ознаки нестачі певних елементів живлення на рослинах.

Тому фахівці компанії UKRAVIT SCIENCE PARK рекомендують позакоренево підживити кукурудзу коректором дефіциту цинку. Це усуне дефіцит цинку та сприятиме формуванню високої сталої врожайності кукурудзи на зерно.

«Кукурудза – «цинколюбива» культура, – зазначає керівник напрямку мікродобрив компанії Сергій Адаменко. – Особливе значення цинк має для активного росту та розвитку кукурудзи. А ще для продуційних процесів, коли її позакоренево підживлюють у критичні фенофази.

Цей мікроелемент активує ферментативні реакції, бере участь у продукуванні хлорофілу, впливає на репродуктивні процеси, метаболізм вуглеводів, фосфатів і протеїнів. А також є кофактором синтезу фітогормона ауксину. Крім того, цинк покращує запилення початків кукурудзи. А ще допомагає оптимально пройти несприятливі умови – посуху, спеку, перепади температур тощо, а також посилює її стійкість до патогенів. Натомість за дефіциту цинку порушується азотний обмін та погіршується синтез білків.

Візуально нестача цинку проявляється на молодих листках у вигляді блідо-жовтих хлоротичних смуг. А також – у гальмуванні розвитку міжвузлів і пригніченні молодих рослин. Тож незалежно від того, чи мають ваші посіви візуальні ознаки дефіциту цинку, чи він є прихованим, рекомендується проводити позакореневі підживлення кукурудзи легкозасвоюваними цинковими добривами».

Щоб кукурудза отримала достатньо цинку, аби швидко усунути прихований або візуальний його дефіцит, Сергій Адаменко рекомендує застосувати легкозасвоюваний коректор дефіциту цинку – добриво Авангард Цинк (Zn – 100 г/л, та N – 65 г/л) в нормі 1,0-1,5 л/га.

Підживлення посівів кукурудзи рекомендується проводити у фазі 6-8 листків. Це стимулюватиме формування генеративних органів та їх запліднення, знижуватиме вплив негативних погодних чинників (спекотної погоди), підвищуватиме стійкість культури до шкодочинних організмів. Як наслідок, підвищуватиме врожайність кукурудзи на зерно на 12-15% та поліпшуватиме показники якості товарного врожаю (вміст крохмалю, білку, вітамінів).

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
22.1 ° C
23.1 °
21.5 °
83 %
0.5kmh
77 %
Пн
25 °
Вт
24 °
Ср
22 °
Чт
30 °
Пт
32 °