20 Травня 2022

Леміші DuraМaxx від LEMKEN. Термін служби збільшений в 4 рази

При виборі деталей, які швидко зношуються, клієнтів цікавить термін їх служби. Численні випробування і досвід підказують, що тут не обійтися без твердого сплаву. Компанія LEMKEN оснащує 15% культиваторів Karat новими лемешами DuraMaxx.

Що спільного між буровими головками для тунелебудування, різцями для зняття дорожнього покриття і лемешами культиватора? Вони швидко зношуються, якщо не захищені твердосплавним покриттям. А це якраз спеціалізація компанії Betek.

Підприємство є одним із найбільших світових виробників твердих сплавів і має багаторічний досвід виготовлення довговічних швидкозношуваних деталей. Із 2014 року культиватори Karat можуть оснащуватися відповідними твердосплавними лемешами.

ЗБІЛЬШЕНИЙ У 3–4 РАЗИ ТЕРМІН СЛУЖБИ

Компанія LEMKEN пропонує лемеші для культиватора у трьох різних варіантах. У стандартній комплектації Karat оснащений загартованими сталевими лемешами. Наступний варіант виконання – так звані лемеші з покриттям твердим сплавом. Знизу вони посилені шаром карбіду хрому і служать у три-чотири рази довше, ніж стандартні лемеші. Термін служби твердосплавних лемешів більший іще в чотири-п’ять разів. Твердосплавні лемеші DuraMaxx виконані з вольфраму, кобальту та вуглецю. Пластинки припаюють на вістря лемешів при температурі приблизно 1000°C.

ЧИСЛЕННІ ПЕРЕВАГИ

Твердосплавні лемеші культиватора застосовуються в сільськогосподарській техніці ще з 2003 року. Компанія LEMKEN випробувала нові матеріали на Smaragd у 2004 році й на плугах у 2006 році. Але визнання вони завойовували поступово. У 2017 році вже 15% нових культиваторів LEMKEN поставляли з лемешами DuraMaxx. Значну частку клієнтів становлять аграрії, що працюють на сухих і кам’янистих ґрунтах з короткими термінами обробітку. Як компенсацію високої, на перший погляд, ціни, крім тривалого строку служби, клієнт отримує такі переваги:

  • Твердий сплав робить вістря нечутливими до ударів, вони рідко ламаються на кам’янистих ґрунтах;
  • Якість роботи і необхідне тягове зусилля тривалий час залишаються незмінними, оскільки довжина лемешів не змінюється;
  • Вістря лемешів залишаються гострими впродовж усього терміну служби і добре заглиблюються у ґрунт;
  • Витрати зусиль на заміну лемешів істотно знижуються.

Чимало фермерів уже гідно оцінили довговічність і незмінну якість роботи лемешів Duramaxx
Чимало фермерів уже гідно оцінили довговічність і незмінну якість роботи лемешів Duramaxx

БІЛЬШ ВИСОКА ЯКІСТЬ ПРИ МЕНШИХ ЗАТРАТАХ

Використовуючи оригінальні шви­д­ко­­зношувані деталі від LEMKEN, ви завжди можете бути спокійними. Кожна деталь від компанії LEMKEN – це частинка нас самих, і всі наші деталі розраховані на досягнення якнайкращих результатів навіть у найважчих умовах експлуа­тації. Наша система швидкої зміни покликана зробити вашу роботу ще легшою: змінювати лемеші можна без додаткового інструменту, а башмак лемеша демонтується у зборі.

ОСОБЛИВОСТІ ЛЕМЕШІВ КУЛЬТИВАТОРІВ LEMKEN

Завдяки постійному вдосконаленню своєї продукції компанія LEMKEN змогла оптимізувати випробувану V-подібну форму лемешів DuraMaxx. Твердосплавні пластинки охоплюють V-подібні вістря лемешів і забезпечують їх оптимальний захист. Завдяки цьому сталь на нижньому боці знаряддя зношується не так швидко. Товщину лемеша збільшено, а твердий сплав робить його більш стійким. Крім того, конічний наконечник на вістрі лемеша захищає гвинт, а перекриття між вістрям і спрямовуючою пластиною запобігає швидкому зносу. В такому простому на вигляд лемеші культиватора зі стрілчастими лапами втілено велику кількість ноу-хау.

Термін служби. у 8–10 разів довше порівняно зі сталевими інструментами та у 4–5 разів довше порівняно з K8P
Термін служби: у 8–10 разів довше порівняно зі сталевими інструментами та у 4–5 разів довше порівняно з K8P

Маттіас Ріманн, сільськогосподарський кооператив Urbach eG, Мюльхаузен (Тюрінгія):

Уже чотири роки ми використовуємо на нашому культиваторі Karat твердосплавні лемеші. Землі тут глинисті, багато каменів, скелястий ґрунт. Спочатку я ставився до цього скептично і не вірив, що дорогі лемеші витримають таке навантаження. Насамперед ми спробували прикрутити твердосплавні лемеші за колесами трактора, де, як показує досвід, спрацювання особливо високе. І вони пройшли перевірку.

В наших умовах ці лемеші витримують обробіток приблизно 1000–1200 га. За весь час зламався тільки один леміш. Для нас важливі насамперед довгий термін служби, незмінна якість роботи і скорочення часу монтажу.

ЗА ТВЕРДИМ СПЛАВОМ МАЙБУТНЄ

Поряд з вістрями лемешів для культиватора Karat асортимент DuraMaxx містить відповідні твердосплавні стрілчасті лапи. Їх поставляють в усі країни світу і в найкоротші терміни. Такі робочі органи для культиватора – це тільки початок.

Незабаром на ринку з’являться перші плуги LEMKEN із твердосплавними лемешами. А надалі такі швидкозношувані деталі з’являться і в інших групах продуктів.

Маттіас Ріманн (Matthias Riemann), сільськогосподарський кооператив Urbach eG, Мюльхаузен (Тюрінгія)

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

STEKETEE EC-Weeder 9 V: універсал із штучним інтелектом

Як працює просапний культиватор STEKETEE, оснащений системою...

Обираємо культиватор-підживлювач

Просапні культиватори-підживлювачі використовують для міжрядної культивації, забезпечуючи...

Погода

Kyiv
хмарно
22.1 ° C
22.1 °
22 °
50 %
3.9kmh
100 %
Пт
21 °
Сб
19 °
Нд
12 °
Пн
15 °
Вт
18 °