18 Травня 2022

У 2024 році у продаж надійде карбоновий плуг, який поліпшує родючість грунту

Німецький виробник сільгосптехніки Lemken розробляє карбоновий плуг у співпраці з Центром досліджень сільськогосподарських ландшафтів ім. Лейбніца (ZALF).

Сьогодні існує безліч різних конструкцій плугів, але в основному оранка здійснюється шляхом протягування через ґрунт ряду великих металевих дисків або ножеподібних частин. Це створює ряд канав у ґрунті, відомих як борозни. Їх залишають або додатково згладжують, щоб отримати свіжий перевернутий верхній шар ґрунту для сівби. Оранка піддається критиці екологів, які вказують на втрату вуглецю через порушення структури ґрунту і його «дихання».

Німецькі дослідники розробляють новий плуг, який сприятиме збагаченню ґрунтів вуглецем за рахунок оранки на змінній глибині та створення колодязів-свердловин нижче рівня обробітку ґрунту в кожній другій борозні. Це дозволить багатому гумусом верхньому рівню ґрунту заповнити свердловини й запечатати вуглекислий газ у ґрунті.

Нижні малогумусні шари ґрунту, розорані карбоновим плугом, змішуються з орним шаром. Протягом декількох років вони утворюють новий родючий верхній шар ґрунту, оскільки вуглець надходить з сільськогосподарських культур.

Крім того, збільшення вмісту гумусу поліпшить родючість ґрунту і дозволить культурам виростити глибоке коріння для отримання доступу до води та поживних речовин. У перший рік тестування зростання врожайності склало до 5%.

Вуглецевий плуг сумісний з модулем Lemken iQblue connect, який буде збирати дані про глибину і місцеперебування створюваних колодязів для конкретної ділянки.

Карбоновий плуг надійде в продаж в середині 2024 року.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

На Хмельниччині висіяли колекцію світового генофонду гречки

Понад 250 зразків колекції світового генофонду гречки...

Окупанти знищили єдиний в Україні генетичний банк рослин

Російські солдати повністю знищили єдиний в Україні...

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

Погода

Kyiv
хмарно
8 ° C
8.2 °
7 °
79 %
0.9kmh
100 %
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
20 °
Сб
22 °
Нд
13 °