16 Травня 2022

У південних областях відчутно підмерзає майбутній урожай озимих

Цьогорічна зима на Півдні видалася не тільки біднуватою на опади. А ще й із разючими перепадами температур, більш як у десять градусів за Цельсієм. І це на користь культурним рослинам не пішло — частина посівів у південних областях значно постраждала.

«Озиму пшеницю торік сіяли наприкінці вересня, ячмінь — у середині та наприкінці жовтня. Але дощів не було, тож зерно просто лежало у сухій землі. А вегетація почалася із кількатижневим запізненням у порівнянні зі звичними строками. Відтак сходи до настання серйозних холодів встигли хіба що по три листочки викинути, та і ячмінь лише на початковій стадії кущування. Тож морози до мінус 12, а на півночі регіонів – до мінус 19, ще й без захисту снігового покрову, не могли не зашкодити», – розповідає завідувач відділу рослинництва та неполивного землеробства Інституту зрошуваного землеробства НААН України, доктор сільськогосподарських наук Сергій Заєць.

Моніторинг показує, що подекуди на полях озимий ячмінь змінив колір з зеленого на рудуватий, а 60 відсотків його посівів перебувають у слабкому та зрідженому стані. І лише до 5 відсотків — у доброму, решта — у задовільному.

З озимою пшеницею справи помітно кращі: слабкими та зрідженими є сходи на 22-25 відсотках поля, а на 61-63 відсотках площ їхній стан задовільний.

Температурні «гойдалки» у сезон холодів на Херсонщині взагалі стали прикметою останніх десятиліть. Відлига може змінювати морози двічі-тричі на місяць чи ще частіше.

Та найдошкульніша проблема для аграріїв — це малосніжні зими. Без снігової «ковдри» рослини вразливіші до дії низьких температур. Та й вологи через це у продуктивному шарі ґрунту меншає.

Тож аграріям залишається просто чекати, якими будуть наступні місяці. Але що триваліші морози без снігу, то швидше тануть надії на гарний урожай озимих влітку.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
хмарно
18.1 ° C
18.7 °
18.1 °
34 %
4.9kmh
92 %
Пн
17 °
Вт
17 °
Ср
13 °
Чт
18 °
Пт
22 °