18 Жовтня 2021

У посівах збільшилася кількість лучного метелика третього покоління

За інформацією Держпродспоживслужби України, у посівах сої, люцерни, соняшнику, кукурудзи триває розвиток гусениць лучного метелика другого покоління, які відходять на залялькування в ґрунт.

Попри відсутність активного живлення шкідника в I та II поколіннях, залишається можливість розвитку його надпорогової чисельності в III поколінні. В степових областях відмічається літ метеликів фітофага III покоління інтенсивністю 1-9 на 10 кроків.

Гусениці лучного метелика скелетують листя, залишаючи на них павутину, більш дорослі особини можуть з’їдати лист повністю, залишаючи лише грубі жилки й черешки.

Молоді гусениці зазвичай харчуються спочатку на бур’янах, а досягаючи третього віку переходять на культурні рослини.

Зимують дорослі гусениці лучного метелика у верхньому шарі ґрунту, навесні заляльковуються, і вже з середини травня починається літ першого покоління метеликів.

Відзначено, що часто масова поява метеликів спостерігається після випадання рясних опадів.

Як же боротися з цим підступним шкідником? Для початку – це глибока оранка. Кокони лучного метелика знаходяться у верхньому шарі ґрунту і при обороті пласта засипаються. У результаті, навіть якщо кокон механічно не пошкоджений, метелик гине в ґрунті.

По-друге – боротьба з бур’янами. Адже здебільшого яйцекладка і перезимівля метелика відбувається саме на бур’янах.

Ентомофаги та хвороби також відіграють важливу роль, оскільки від них часто гине до 50% особин шкідника.

У період масового розмноження шкідника агротехнічними заходами можна ліквідувати окремі осередки, але повністю призупинити його розмноження неможливо.

Питання про застосування інсектицидів у кожному конкретному випадку вирішується за результатами обстежень з урахуванням чисельності та віку гусениць, тому хімічні препарати високоефективні лише проти гусениць І-III віків.

vladam-seeds.com.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °