18 Серпня 2022

Як забезпечити тривалий захист насіння за будь-яких умов

За даними наукових установ, втрати врожаю від хвороб становлять 15-35%, з них, 60% – через неякісний захист насіння від патогенів. Ось чому протруювання насіння – це один з найважливіших заходів у загальній системі боротьби з хворобами будь-якої сільськогосподарської культури.

Збудники патогенних грибів можуть зберігатися як на поверхні, так і всередині насінини, а також у грунті, на рослинних рештках та дикорослих злакових культурах. Всі вони можуть стати джерелом ураження хворобами на ранніх стадіях розвитку. У зв’язку з цим необхідно особливо ретельно підійти до вибору протруйника насіння, здатного забезпечити надійний захист посівів озимих культур в осінній період, а також і їх добру перезимівлю.

Перед агровиробником стоїть непросте завдання. Які саме протруйники обрати? Якими критеріями керуватися? Відповіді на ці запитання агрономам доводиться шукати перед початком практично кожної посівної кампанії.

Компанія FMC має у своєму портфоліо потужний інструмент для забезпечення комплексного, надійного, тривалого захисту насіння та сходів зернових колосових від широкого спектру хвороб: трикомпонентний системний фунгіцидний протруйник Вінцит® Форте.

Вінцит® Форте містить три діючі речовини з різними механізмами дії, що розширює спектр дії препарату і мінімізує ризик появи резистентних форм патогенів.

ФЛУТРИАФОЛ – триазоли

Найбільш системний та найбільш мобільний фунгіцид захисної та лікувальної дії. Характерною властивістю є здатність миттєво проникати в тканини рослин і рухатися з клітинним соком до місця локалізації хвороби. Препарат швидко викорінює хворобу, зупиняючи розростання грибниці та викликаючи загибель патогенів навіть глибоко всередині насінини. Повільний розпад та рухливість захищають  не тільки проростки, а й всі органи рослини на початку вегетації, запобігають повторному ураженню впродовж тривалого часу.

Добра розчинність і здатність рухатися в ґрунтовому середовищі пригнічує ґрунтову інфекцію тривалий час. Також забезпечує надійний захист від поверхневої та внутрішньої насіннєвих інфекцій, ґрунтових патогенів, аерогенної інфекції на ранніх фазах розвитку культури. Контролює збудників борошнистої роси, іржастих і сажкових хвороб, септоріозу, гельмінтоспоріозу, хвороб стебла і листя.

ТІАБЕНДАЗОЛ – бензимідазоли

Локально-системний фунгіцид захисної та лікувальної дії. Завдяки хімічній стабільності та повільній розчинності у воді, мало рухається в ґрунті, і досить тривалий час (до 4 місяців) захищає кореневу систему та коліоптиль від найбільш шкодочинних хвороб.

Глибина загортання насіння та нестача вологи в грунті не впливають на біологічну активність тіабендазолу. Згубно діє на ґрунтову інфекцію, в тому числі на пліснявіння насіння та снігову плісняву.

Читати по темі: Огляд сучасних методів приготування води для внесення ЗЗР та агрохімії

На біохімічному рівні тіабендазол гальмує репродуктивну здатність грибів.

Високоефективний проти багатьох видів кореневих гнилей, а також хвороб коліоптиля. Активно знищує поверхневу насіннєву та ґрунтову інфікованість, а саме: сажкові хвороби, фузаріозну і гельмінтоспоріозну кореневі гнилі, пліснявіння насіння, снігову плісняву, збудників сірої та білої гнилі, септоріозу, борошнистої роси.

ІМАЗАЛІЛ – імідазоли

Системний фунгіцид захисної, викорінюючої, терапевтичної дії. Цілеспрямована дія на фузаріозні та гельмінтоспоріозні кореневі гнилі.

Вінцит® Форте – ваше насіння готове до будь-яких умов!-2Проявляє трансламінарні властивості, потрапляючи всередину насінини, імазаліл рухається вгору по рослині,викорінюючи хвороби стебла і листя.

Активно діє на патогени, толерантні до бензимідазолів (ооміцети – фітофтороз, коренеїд, чорна ніжка, загнивання проростків).

Імазаліл вступає в біохімічні реакції в рослині – зменшує інтенсивність синтезу стерину, що уповільнює транспірацію у рослин, сприяє економній витраті вологи, покращуючи стійкість до посухи.

На початкових стадіях розвитку уповільнює синтез гібереллінів, що гальмує видовження міжвузлів у зернових культур. Цей механізм дії не допускає надмірного розвитку надземної частини рослини і водночас сприяє інтенсивному розвитку кореневої системи.

При виборі протруйника у агронома є деякі основні вимоги до параметрів/показників, за якими він обирає той чи інший продукт. І Вінцит® Форте завдяки своїм властивостям може задовольнити потреби кожного фермера.

Біологічна ефективність протруйників проти хвороб насіння та сходів озимої пшениці

СИСТЕМНІСТЬ

Флутриафол, тіабендазол і імазаліл володіють системними властивостями, здатні пересуватися в рослині акропетально (тобто з висхідним током води) і захищати не тільки кореневу систему, а й наземні органи. Також характеризуються різним рівнем рухливості в рослині, що забезпечує як швидке надходження в зростаючі частини, так і надійну тривалу залишкову дію в зоні нанесення. Різний механізм діючих речовин мінімізує ризик появи резистентних форм патогенів. Хімічна стабільність складових молекул препарату створює надійний і тривалий захист сходів (у період до 60 діб). Зберігає біологічну активність в сухому грунті!

ШИРОКИЙ СПЕКТР ЗАХИСНОЇ ДІЇ

Вінцит® Форте захищає рослину від повного комплексу ґрунтових хвороб і хвороб сходів, таких як фузаріозні, гельмінтоспоріозні, пітієві кореневі гнилі, снігова пліснява, сажкові, борошниста роса, пліснявіння насіння. Продукт має високу ефективність проти кореневих гнилей, пліснявіння насіння, септоріозу проростків. Ефективно захищає рослину від усіх видів сажкових грибів (тверда, кам’яна, летюча тощо), кореневих гнилей, а також сходи ячменю – від плямистостей (сітчаста, смугаста, темно-бура) на ранніх етапах розвитку рослини.

Урожайність пшениці, ц_га
Урожайність пшениці, ц/га

Вінцит® Форте позитивно впливає на морфологію та прискорює протікання фізіолого-біохімічних процесів у рослинному організмі, а саме:

  • Відсутня ретардантна дія, на відміну від протруйників з вмістом тебуконазолу;
  • Вузол кущіння розміщується практично на глибині загортання насіння, скорочуючи епікотильне міжвузля до 0,1–1см, що підвищує стійкість рослин до низьких температур (краща перезимівля) та посухи. Покращує польову схожість насіння та сприяє стрімкому наростанню коренів, запобігає переростанню рослин озимих злаків восени;
  • Незалежно від сортових особливостей культури, протруйник прискорює кущіння, та викликає еректофільне розміщення листя. Збільшується індекс освітлення та вміст хлорофілу в листках, що покращує фотосинтез;
  • Не проявляє фітотоксичності навіть в жорстких екстремальних умовах, як за посухи, так і під час перезволоження;
  • Глибина загортання насіння та нестача вологи у грунті не впливають на біологічну активність препарату сприяють появі більш потужних сходів, розвитку міцної кореневої системи, суттєвому збільшенню кореневої маси, сухої ваги коренів, завдяки чому такі рослини також мають більшу кількість репродуктивних стебел;
  • Препаративна форма, концентрат суспензії, яка окрім діючих речовин, містить сигнальний барвник, прилипач та антиспінювач і зручна фасовка препарату (каністра 5 л) полегшують процес приготування робочого розчину та контролю якості протруєння (він здійснюється за рівномірностю та інтенсивністю забарвлення насіння). До складу входить надійний прилипач, що усуває проблему осипання препарату після обробки.

Вінцит® Форте – ваше насіння готове до будь-яких умов!-3РІВЕНЬ ЗБЕРЕЖЕНОГО ВРОЖАЮ

За даними 3-річних досліджень Одеського селекційно-генетичного інституту, застосування Вінцит® Форте як протруйника насіння озимої пшениці сприяло збереженню урожаю +2,0 т/га відносно контролю (непротруєного) і +0,8-1,0 т/га відносно деяких конкурентних протруйників.

Спектр дії діючих речовин, що містяться у протруйнику Вінцит® ФортеТаке суттєве збереження урожаю (мінімально 500 кг, а зазвичай 1 т і більше) лише за рахунок протруйника дає можливість отримати щонайменше – $70-130 додаткового доходу з кожного гектара.

Окупність обробки Вінцит® Форте більш ніж 10-кратна!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Несправжня борошниста роса: стратегія захисту

Що таке несправжня борошниста роса (НБР) –...

Захист рослин і погода

Погодні умови впливають на ефективність заходів щодо...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °