18 Серпня 2022

Українські аграрії приєднались до програми «Байєр» з декарбонізації сільського господарства в Європі

Сьогодні компанія «Байєр» оголосила про запуск в Україні своєї глобальної Вуглецевої ініціативи, головною метою якої є декарбонізація ключових елементів продовольчої системи з акцентом на діяльність сільськогосподарських виробників. Вона об’єднує агровиробників та інших учасників ланцюга продовольчої системи задля зменшення викидів вуглецю, таким чином сприяючи досягненню цілей Європейського зеленого курсу. Нова європейська Вуглецева ініціатива визнає ключову роль агровиробників та їхніх земель для створення стійкого позитивного впливу на навколишнє середовище, а також створення міцної та стійкої продовольчої системи. Програма є невід’ємною частиною зобов’язань «Байєр» щодо сталого розвитку, спеціально спрямованих на зменшення викидів парникових газів на 30% до 2030 року.

Пілотний проєкт програми передбачає кілька етапів. На першому етапі визначається поточний вміст вуглецю в ґрунті на полях господарств-учасників як точка відліку. Наступний етап передбачає імплементацію сільськогосподарських кліматично розумних практик з постійним їх вдосконаленням та доповненням. На останньому етапі основне завдання полягає у розробці та налаштуванні точного та надійного цифрового інструменту моніторингу, звітності та перевірки. Очікується, що це нове цифрове рішення розроблять протягом найближчих трьох років, а його впровадження відбудеться в межах провідної платформи для точного землеробства Climate FieldViewTM.

«Наша Вуглецева ініціатива активно сприяє розвитку вуглецевого землеробства в Європі шляхом співпраці з аграріями в ролі первинних виробників та залучення партнерів з ланцюга продовольчої системи. Ця співпраця допоможе декарбонізувати європейську продовольчу систему таким чином, щоб це було вигідно фермерам, навколишньому середовищу та споживачам», – зазначив Ліонель Александр, керівник з розвитку вуглецевого напрямку в регіоні Європа, Близький Схід та Африка Аграрного підрозділу «Байєр».

Пілотний проєкт європейської Вуглецевої ініціативи «Байєр» розпочався за участі 27 сільськогосподарських підприємств на площі близько 500 гектарів, що знаходяться у Франції, Іспанії, Бельгії, Данії, Німеччині, а також в Україні та Великобританії. В Україні учасниками проєкту стали три інноваційні господарства. Важливим елементом європейської Вуглецевої ініціативи «Байєр» є практика взаємодії: аграрії, спеціалісти «Байєр» та учасники ланцюга продовольчої системи працюватимуть разом у віртуальній лабораторії вуглецевого землеробства, де вони можуть спільно проводити досліди та отримувати нові знання. Наразі тривають обговорення щодо участі в проєкті ключових переробних підприємств та компаній з роздрібної торгівлі, і до кінця року, як очікується, вони приєднаються до Вуглецевої ініціативи.

«Основна ідея Вуглецевої ініціативи – створити додаткову цінність для агровиробників, які застосовують кліматично розумні практики ведення сільського господарства, такі як використання покривних культур, зменшення обробітку ґрунту, сівозміни та точне внесення азотних добрив. Ця діяльність допомагає утримувати вуглець у ґрунті, водночас покращуючи його стан, стійкість та продуктивність, а також обмежує викиди в атмосферу», – коментує Юрій Романько, керівник департаменту агрономічних рішень Аграрного підрозділу «Байєр» в Україні. – «Також впровадження кліматично розумних практик допоможе українським агровиробникам завчасно підготуватись до вимог Європейського зеленого курсу та покращити доступ до європейських ринків».

«Наше господарство долучилося до Вуглецевої ініціативи «Байєр», тому що ми хочемо навчитися обробляти землю більш сталим та екологічно чистим способом. Ми сподіваємось здобути знання, які допоможуть нам бути більш конкурентоспроможними та мати більшу прибутковість, одночасно застосовуючи більш сталі методи», – зазначив Вольдемар Мостовенко, начальник відділу досліджень і розвитку ТОВ «Сервісагротех».

Запуск програми в Європі та Україні є частиною глобальної Вуглецевої ініціативи компанії, яка стартувала в США та Бразилії в липні 2020 року.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °