06 Грудня 2021

Монітор плюс – бур’яни мінус

Навіщо обробляти пшеницю восени, якщо бур’яни, в т. ч. падалиця попередника, можуть сходити навесні й обробку все одно потрібно повторювати? Але цей елемент технології в Європі вже став традиційним. І на це є цілий ряд причин:

  1. Восени пшениця росте і розвивається та готується до зими. Бур’яни конкурують із культурою за воду, поживні речовини та світло, знижуючи таким чином потенціал майбутньої урожайності, а також стійкість до перенесення несприятливих умов перезимівлі;
  2. Навесні дуже часто складаються умови, які не сприяють ефективній роботі гербіцидів, – холодна погода із нічними заморозками, часті дощі та роси, які не дають зайти в поле для обробки. Тому цю роботу постійно доводиться відкладати. А в цей час бур’яни переростають і з ними стає дедалі складніше боротися;
  3. Відкладена обробка у пізні фази розвитку культури, крім зниження ефективності, несе підвищений ризик фітотоксичності;
  4. Весняні гербіцидні обробки озимих зернових проти зимуючих бур’янів дуже часто збігаються з активною посівною кампанією, тому людей та техніку для їх проведення доводиться відривати саме в той період, коли вони найбільш необхідні.

Monitor-plyus-buryany-minus2Отже, якщо на полі пшениці озимої спостерігається високий рівень забур’янення та наявні злакові бур’яни, які важко контролювати, пропонуємо спробувати Монітор Плюс для осінньої обробки.

Використання Монітор Плюс на ранніх фазах росту бур’янів дасть змогу знищити такі складні для контролю злакові бур’яни у посівах пшениці озимої, як егілопс циліндричний, види бромусу, падалиця ячменю та майже всі інші злакові бур’яни, а також цілий спектр зимуючих дводольних бур’янів – підмаренник чіпкий, грицики звичайні, талабан польовий, зірочник середній, падалиця ріпаку та ін.

Читати по темі: Як проконтролювати злакові бур’яни у посівах пшениці?

Зокрема, егілопс циліндричний максимально ефективно проконтролювати можливо лише восени, на початку кущіння цього небезпечного бур’яну. Хочемо звернути вашу увагу на той факт, що крім негативного впливу на культуру, егілопс циліндричний має насіння, за розмірами та формою подібне до пшениці, тому його важко відділити під час післязбиральної доробки зерна.

Не відкладай на весну те, що можна зробити восени! Монітор Плюс – це плюс до урожайності та прибутковості вашого бізнесу!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Алгоритми гербіцидного захисту озимої пшениці від бур’янів

СТРАТЕГІЯ ЗАХИСТУ ПШЕНИЦІ Гербіцидний захист озимої пшениці від...

Питание пшеницы и плодородность почвы

В предыдущем номере журнала «Агроном» мы рассмотрели...

Багаторічна пшениця – революція в рослинництві чи повернення до джерел?

Глобальні зміни клімату спричинили низку проблем, пов’язаних...

Погода

Kyiv
туман
0.4 ° C
1 °
-0.2 °
98 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
9 °