19 Січня 2022

Українські фермери зможуть заробити мільйони доларів на заморожених ягодах, – прогноз

За інформацією аналітиків, волоський горіх, який багато років беззастережно лідирував за обсягом експортного виторгу в плодоовочевому сегменті, у 2020 році вперше поступився першістю замороженим ягодам.

ЗАМОРОЖЕНІ ЯГОДИ ВИХОДЯТЬ В ЛІДЕРИ

У 2021 році лідерство заморожених ягід у цій категорії ще більше зміцнилося, особливо на тлі стрімкого зростання цін на заморожену малину.

Виторг від експорту заморожених ягід і фруктів у 2020 році досяг рекордних $111 млн, збільшившись відразу на третину за рік. Водночас виторг від експорту волоського горіха впав одразу на 30% до мінімального показника за останні чотири роки й склав $97 млн.

«У 2020 році ціни на волоський горіх у світі встановили антирекорд внаслідок надлишку продукції високої якості на ринку США. Це і стало головною причиною зниження експортного виторгу України в цій категорії.

До речі, минулого року в Україні практично повністю припинилося висадження нових плантацій волоського горіха. Розсадники змушені були утилізувати саджанці, оскільки попиту на них не було взагалі. А деякі виробники розпочали розкорчування плодоносних садів волоського горіха.

Однак, на мою думку, це рішення було передчасним. Адже вже цього року ціни на волоський горіх знову б’ють рекорди», — каже Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

ВИРОБНИЦТВО ЗРОСТАЄ

Причини нових рекордів експорту заморожених ягід експерт пояснює не тільки зростанням цін на малину, а й зростанням обсягів виробництва заморожених ягід в Україні.

«Ще у 2017-2018 роках Україна могла б заробити на експорті заморожених ягід майже стільки ж, як у 2020 році. Проте на той час потужності із заморожування були недостатніми для переробки всіх ягід. Тому частину продукції було продано за безцінь, вона пішла на виробництво соків.

Вже 2021 року Україна оновить рекорд експорту заморожених ягід. Причому прибуток від експорту заморожених ягід може навіть перевищить $200 млн доларів США!

А до врожаю 2022 року потужності із заморожування плодоовочевої продукції в Україні зростуть на рекордний обсяг і Україна буде готова до нових експортних рекордів. Але глобальні ціни на малину в новому сезоні навряд чи будуть такими ж сприятливими.

Тому вже зараз треба добре подумати над стратегією експорту замороженої ягоди. Для того, щоб не продовжувати втрачати гроші на постачання її до Польщі, а виходити на прямий, більш прибутковий експорт», — підкреслив експерт ФАО.

За прогнозами аналітиків, експортний виторг України від волоських горіхів у 2021 році теж зросте. Але це зростання буде далеко не таким різким, як зростання експорту заморожених ягід. Відповідно, розрив у виторзі між замороженими ягодами та волоським горіхом продовжить скорочуватися.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
-1.4 ° C
-0.7 °
-1.9 °
74 %
4kmh
75 %
Ср
-2 °
Чт
1 °
Пт
-2 °
Сб
-2 °
Нд
-5 °