25 Жовтня 2021

Українські селекціонери вивели суперурожайний сорт картоплі

Картопля в Україні вважається другим хлібом. Тому вона є однією з пріоритетних галузей сільськогосподарського виробництва.

До Реєстру сортів рослин України на 2021 занесено 196 сортів картоплі, в тому числі 85 – вітчизняної селекції. Середня врожайність картоплі в Україні становить 17 т/га, проти 48 т/га в ЄС.

Науковці НААНУ вважають – покращити ситуацію з врожайністю картоплі можуть сорти української селекції, які в середньому дають 40-50 т/га.

Українські селекціонери запевняють, що вивели сорт картоплі, якому за урожайністю немає рівних серед вітчизняних та іноземних сортів. Це – сорт «Княгиня», який показав врожайність 100 т/га на зрошенні.

Особливістю «Княгині» є і те, що цей сорт придатний для вирощування на всіх типах грунтах. Він одержаний методом схрещування двох сортів Белларози та Слав’янки.

«Вітчизняні сорти картоплі відрізняються від зарубіжних аналогів високими адаптивними властивостями, засухо- і жаростійкістю, мають більш пролонгований період ефективного репродукування, високі смакові якості», – запевняють науковці Українського інституту картоплярства, який вивів надурожайний сорт «Княгиня».

naas.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °