05 Липня 2022

Українські селекціонери вивели суперурожайний сорт картоплі

Картопля в Україні вважається другим хлібом. Тому вона є однією з пріоритетних галузей сільськогосподарського виробництва.

До Реєстру сортів рослин України на 2021 занесено 196 сортів картоплі, в тому числі 85 – вітчизняної селекції. Середня врожайність картоплі в Україні становить 17 т/га, проти 48 т/га в ЄС.

Науковці НААНУ вважають – покращити ситуацію з врожайністю картоплі можуть сорти української селекції, які в середньому дають 40-50 т/га.

Українські селекціонери запевняють, що вивели сорт картоплі, якому за урожайністю немає рівних серед вітчизняних та іноземних сортів. Це – сорт «Княгиня», який показав врожайність 100 т/га на зрошенні.

Особливістю «Княгині» є і те, що цей сорт придатний для вирощування на всіх типах грунтах. Він одержаний методом схрещування двох сортів Белларози та Слав’янки.

«Вітчизняні сорти картоплі відрізняються від зарубіжних аналогів високими адаптивними властивостями, засухо- і жаростійкістю, мають більш пролонгований період ефективного репродукування, високі смакові якості», – запевняють науковці Українського інституту картоплярства, який вивів надурожайний сорт «Княгиня».

naas.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Чому цьогорічного падіння врожаю не уникнути

Україна завжди відігравала роль потужного та надійного...

Як правильно провести десикацію для якісних жнив

Війна внесла корективи не лише в посівну,...

Бор для формування високої врожайності культур

Сьогодні застосування позакореневих підживлень мікроелементами (B, Zn,...

Погода

Kyiv
уривчасті хмари
20.6 ° C
22 °
19.8 °
82 %
1.4kmh
34 %
Вт
32 °
Ср
32 °
Чт
23 °
Пт
27 °
Сб
30 °