24 Жовтня 2021

Урожайність рослин зросте, якщо змусити їх цвісти у сприятливий період

У посівах сільгоспкультур можна синхронізувати цвітіння зі сприятливими кліматичними умовами – такого висновку дійшли дослідники Центру Джона Інесса (Великобританія).

Так, вивчення сортів олійного ріпаку свідчить про те, що покращити врожаї можна, якщо «змусити» рослини цвісти у кліматично зручний час.

«Час цвітіння – ключова адаптаційна та агрономічна риса. У моделі рослини Arabidopsis thaliana, як відомо, природні зміни в рівнях експресії квіткового репресора (FLC) лежать в основі відмінностей у часі цвітіння. Ця варіація дозволила арабідопсису рости в різних кліматичних зонах по всьому світу», – пояснюють дослідники з центру Джона Іннеса.

Комерційно важливі культури, такі як ріпак, тісно пов’язані з арабідопсисом, що дає підстави застосувати таку модель до цієї культури.

«Саме така загальна динаміка FLC може в майбутньому дозволити дослідникам розробляти культури з генетичними комбінаціями, які цвістимуть у конкретних середовищах»,– зазначив професор Річард Морріс із Центру Джона Іннеса.

Наразі вчені досліджують поведінку різних комбінацій алелів FLC. Вони отримують більш детальні динамічні дані різних копій FLC у відповідь на холод з різним генетичним фоном.

Farminguk

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
7.6 ° C
8.7 °
5.2 °
76 %
0.9kmh
75 %
Нд
7 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
11 °
Чт
14 °