16 Жовтня 2021

В Індії пожнивні рештки переробляють на пальне для машин

Індійські вчені з Sentient Labs і Агаркарського науково-дослідного інституту розробили технологію отримання водню безпосередньо з пожнивних решток.

Отриманий водень можна використовувати в паливних елементах, тим самим підвищуючи екологічність транспорту. Вважається, що водневі паливні елементи забезпечують більший запас ходу машин при мінімальному навантаженні на навколишнє середовище.

В основі нової технології лежить мікробна переробка багатих целюлозою і геміцелюлозою пожнивних залишків рисових, пшеничних і кукурудзяних полів.

Крім водню, вченим також вдалося отримати й метан, який можна буде використовувати для генерації додаткового водню шляхом парової конверсії. Таким чином, нова технологія дозволить відмовитися від спалювання пожнивних залишків, одночасно надаючи фермерам органічні добрива.

«Наша технологія на 25% ефективніша в порівнянні з традиційними процесами анаеробного зброджування, які використовують сьогодні. Інноваційний двоступеневий процес виключає попередню обробку біомаси, тим самим роблячи весь процес економічним і екологічно безпечним. В результаті цього – біологічно нешкідливого процесу, утворюється багатий поживними речовинами дігестат, який можна використовувати як органічне добриво.

Його побічні продукти можуть використовуватися в якості поліпшувачів грунту, а тверді речовини можуть бути продані як тверде паливо», – розповів доктор Прашант Дакефалкар (Prashant Dhakephalkar) з Агаркарського науково-дослідного інституту.

PunekarNews

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
13.2 ° C
14.2 °
10.5 °
58 %
1.8kmh
0 %
Сб
13 °
Нд
12 °
Пн
12 °
Вт
9 °
Ср
10 °