25 Червня 2022

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку травня сприятимуть більшій пропозиції суниці садової.

Проте експерти «АПК Інформ» прогнозують проблеми з дешевою сировиною для заморожування. Адже значна частка сировини вирощувалася на территорії окупованої Херсонщини.

«Ситуація у сегменті суниці в Україні кардинально почала змінюватись ще з початку поточного тижня. Сонячна тепла погода сприяла дозріванню ягід у тунельних теплицях й на плантаціях, попередньо вкритих агроволокном у Дніпропетровській, Одеській та Миколаївській областях. Вже ближче до завершення звітного періоду пропозиція суниці у всіх регіонах України суттєво зросла. Гарантувати реалізацію усіх наявних обсягів ягоди продавці могли тільки за умов поступового зниження відпускних цін. Вони за результатами поточного тижня зменшились більше, ніж на третину від показників минулого періоду», – зазначають в «АПК Інформ».

За оцінками спеціалістів, у сегменті суниці садової очікувати зміну поточних негативних цінових тенденцій найближчим часом наразі підстав немає.

Практично по усій території України спостерігається тепла сонячна погода, що тільки сприятиме більш активному дозріванню врожаю ягід у відкритому ґрунті.

Ще одним важливим додатковим фактором на підтримку подальшого збільшення пропозиції місцевої суниці на ринку експерти вважають відсутність нічних заморозків, які раніше традиційно фіксувались у перших числах травня – саме під час активного цвітіння суниці садової, що вирощується у відкритому ґрунті.

Експерти прогнозують, що головною проблемою у сегменті суниці в Україні у поточному сезоні є забезпечення переробних підприємств сировиною за помірними цінами. Оскільки суттєва частка цих ягід також вирощується у господарствах на території нині окупованої Херсонський області.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Непрямі втрати у сільському господарстві оцінюються у 23,3 млрд дол. США

Непрямі втрати у сільському господарстві через зменшення...

Потрійний удар по хворобам

Одночасне підвищення середньодобових температур у поєднанні із...

«Контінентал» готує потужності зі зберігання до сезону жнив

«Контінентал Фармерз Груп» готує потужності зі зберігання...

Погода

Kyiv
рвані хмари
25.4 ° C
25.4 °
25.4 °
35 %
3kmh
69 %
Сб
24 °
Нд
26 °
Пн
28 °
Вт
31 °
Ср
31 °