16 Жовтня 2021

В Європі розпочали проєкт з вирощування пшениці з унікальними властивостями

Науковці дослідницького інституту Rothamsted Research (Велика Британія) планують цієї осені здійснити польові випробування пшениці з відредагованим геномом.

Вчені запевняють, що таким чином їм вдалося істотно знизити у пшениці рівень аспарагіну – амінокислоти, яка перетворюється на канцерогенний забруднювач акриламід під час випікання чи підсмажування хліба. Це буде перше таке випробування у Європі.

Автори дослідження вважають, що рівень аспарагіну в пшениці можна істотно знизити без шкоди для якості зерна. Кінцева мета проєкту полягає у виробництві пшениці без ГМО з наднизьким вмістом аспарагіну.

Надалі проєкт буде спрямований на оцінку продуктивності рослин пшениці та вимірювання концентрації аспарагіну в зерні, вирощеному в польових умовах.

За словами учасниці проєкту – доктора Сари Раффан, концентрація аспарагіну в зерні відредагованих рослин була значно нижчою, в порівнянні з невідредагованими рослинами. Крім того, в одному геномному рядку зниження відбулося більш ніж на 90%.

Проєкт розрахований на п’ять років і завершиться у 2026 році. Він буде включати в себе посів культури в вересні/жовтні кожного року і збирання врожаю восени наступного року.

Відредаговані рослини будуть вирощувати разом з пшеницею, в якій синтез аспарагіну був порушений з використанням «старомодного» методу хімічно індукованої мутації. За словами вчених, така технологія дозволить швидше наблизитися до поставленої мети.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
13.2 ° C
14.2 °
10.5 °
58 %
1.8kmh
0 %
Сб
13 °
Нд
12 °
Пн
12 °
Вт
9 °
Ср
10 °