17 Травня 2022

Вчені створили робота, який вміє сам сіяти і сапати бур’яни

У Швейцарії, у рамках освітніх проектів FiBL та HAFL, проводились випробування  робота FD20, призначеного для знищення бур’янів на полі цукрового буряка. Дана модель працює на сонячних батареях та може самостійно обробляти до 20 га землі.

Зазначено, що розробки проводилися данським виробником Farmdroid, з метою забезпечення досконалого ведення органічного землеробства. У компанії порівнювали якість роботи машини зі звичайними методами. Основна увага приділялась ефективності роботи мотики у міжрядді, економії та зручності використання. При досягненні позитивних результатів, науковці прогнозують прорив у застосуванні органічної технології вирощування цукрового буряка.

Робот Farmdroid FD20 переміщається по полю зі швидкістю всього 0,7 км/год. Робоча ширина становить 3 м, а маса машини 700 кг, що не призводить до надмірного ущільнення грунту. Пристрій приводиться в рух електродвигуном. Живлення відбувається від вбудованих акумуляторів, які в свою чергу можуть підзаряджатися від власних сонячних батарей.

При посіві він відзначає кожну позицію буряка завдяки сигналу корекції RTK (кінематика реального часу). Пізніше пристрій отримує доступ до збережених даних, розпізнає розміщення кожного цукрового буряка і подрібнює бур’ян з безпечної відстані. Робот не розпізнає всі бур’яни, він працює за принципом виключення: все, що не цукрові буряки, подрібнюється.

«FD20 може повністю самостійно як сіяти, так і знищувати бур’яни. На сьогодні, аналогів, здатних виконувати такі операції немає»,  — повідомили розробники.

bioaktuell.ch

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
10.9 ° C
11.5 °
9.8 °
53 %
0.5kmh
18 %
Вт
17 °
Ср
14 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
19 °