17 Травня 2022

Вчені винайшли агротехнологію отримання шести врожаїв пшениці на рік

Вчені з Центру Джона Інеса у Великобританії винайшли технологію, яка дозволяє отримувати шість урожаїв пшениці в рік. В основу агро ноу-хау покладено розробки NASA для забезпечення космонавтів їжею під час тривалих перельотів.

Навіть в умовах самого сприятливого клімату вдається отримувати не більше двох врожаїв на рік. Здавалося, що рослини просто нездатні рости швидше. Це обмеження тривалий час було нездоланною перешкодою на шляху вчених-селекціонерів: щоб вивести новий сорт або гібрид, були потрібні довгі роки, адже для отримання результату необхідно зібрати не один урожай.

І ось група вчених з Британії задалася питанням: як подолати бар’єр в два врожаї на рік? Знайти на нього відповідь їм допомогли розробки NASA, призначені для вирощування різних культур під час тривалих космічних перельотів або колонізації інших планет. За допомогою світлодіодного освітлення вони збільшили світловий день до 22 годин на добу.

«Основою швидкісний селекції є надання рослинам освітлення найкращої якості. Ми надаємо більш інтенсивне освітлення і більш тривалий світловий день. Швидкість дуже важлива. У нашому інституті працює близько 500 вчених. Вони знаходяться в постійній гонці з часом, щоб виробляти кращі зернові культури і протистояти новим викликам. І час – найбільша прикрість, з яким ми стикаємося. Якщо ми зможемо швидше вирощувати урожай, ми значно прискоримо результати наших досліджень. Нам вдалося збільшити швидкість розвитку культур в наших теплицях і подвоїти потенціал росту рослин в Центрі Джона Інеса», – описує нову технологію один з авторів проєкту, доктор Бренді Вулф.

Вчені використовували нові протоколи, які регулюють тривалість світлового дня, температуру і склад грунту, відстань між рослинами, вологість повітря та інші ключові параметри.

В результаті повний цикл дозрівання пшениці склав всього вісім тижнів, тобто шість урожаїв на рік. Експеримент з бобовими та олійними культурами також дав позитивні результати: вченим вдалося отримати чотири врожаї на рік.

Цікаво, що автори не збираються захищати права на свій винахід за допомогою патенту. Навпаки, вони детально описують нову технологію і сподіваються на її повсюдне поширення. За їх словами, це відкриття може застосовуватися як в дослідних інститутах для виведення нових сортів, так і в великих промислових теплицях для прискореного отримання врожаю.

Якщо вірити вченим, використання світлодіодного освітлення цілком успішно замінює сонячне світло і є ключовим фактором прискореного росту рослин.

John Innes Centre

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °