17 Травня 2022

Як рН ґрунту впливає на урожайність сої

Для сої найкращий рівень рН ґрунту становить 6. При низьких його значеннях може виникнути токсичність алюмінію та марганцю, що, в свою чергу, знижує розвиток коріння та рослин в цілому.

Так, наприклад, у Бразилії спостерігалося збільшення урожайності сої на провапнованих ґрунтах внаслідок підвищення рівня рН, зменшення токсичності алюмінію та марганцю, посилення абсорбції N, P, K і S, а також доступності Ca і Mg.

Як рН ґрунту впливає на урожайність соїВикористання вапна для підвищення рівня рН ґрунту та гіпсу для поліпшення його структури, і насичення кальцієм допоможе збільшити урожайність сої.

Сірка, додана з гіпсовим комплексом, вивільняє алюміній і зменшує його токсичність для рослин.

Як рН ґрунту впливає на урожайність соїГарна структура ґрунту має важливе значення для належного росту і розвитку коренів – соя дуже чутлива до ущільнення грунту.

Густота і розмір рослин та сівозміна допоможуть підвищити продуктивність сої внаслідок зменшення уражень хворобами, пошкоджень шкідниками та проявів забур’янення.

Контроль над бур’янами має важливе значення для забезпечення гарного проростання культури; над шкідниками та хворобами – для мінімізації пошкоджень коренів та листків.

yara.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Цього року в Україні очікують хороший урожай суниці

Тепла погода та відсутність заморозків на початку...

«Контінентал» завершив посадку картоплі

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася посадка картоплі....

Надійний післясходовий захист соняшника, стійкого до імідазолінонів

Вирощування гібридів соняшника за окремими виробничими системами,...

Погода

Kyiv
кілька хмар
19.3 ° C
19.3 °
19.3 °
21 %
6.7kmh
12 %
Вт
18 °
Ср
13 °
Чт
19 °
Пт
21 °
Сб
17 °