19 Жовтня 2021

Як рН ґрунту впливає на урожайність сої

Для сої найкращий рівень рН ґрунту становить 6. При низьких його значеннях може виникнути токсичність алюмінію та марганцю, що, в свою чергу, знижує розвиток коріння та рослин в цілому.

Так, наприклад, у Бразилії спостерігалося збільшення урожайності сої на провапнованих ґрунтах внаслідок підвищення рівня рН, зменшення токсичності алюмінію та марганцю, посилення абсорбції N, P, K і S, а також доступності Ca і Mg.

Як рН ґрунту впливає на урожайність соїВикористання вапна для підвищення рівня рН ґрунту та гіпсу для поліпшення його структури, і насичення кальцієм допоможе збільшити урожайність сої.

Сірка, додана з гіпсовим комплексом, вивільняє алюміній і зменшує його токсичність для рослин.

Як рН ґрунту впливає на урожайність соїГарна структура ґрунту має важливе значення для належного росту і розвитку коренів – соя дуже чутлива до ущільнення грунту.

Густота і розмір рослин та сівозміна допоможуть підвищити продуктивність сої внаслідок зменшення уражень хворобами, пошкоджень шкідниками та проявів забур’янення.

Контроль над бур’янами має важливе значення для забезпечення гарного проростання культури; над шкідниками та хворобами – для мінімізації пошкоджень коренів та листків.

yara.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.9 ° C
9.3 °
7.9 °
57 %
4.9kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °