18 Серпня 2022

Весна – пора оновлення

Весняний період – один із найважливіших у садівництві, адже він значною мірою зумовлює розвиток рослин. Проявлена у цей час недбалість може призвести до суттєвого зниження врожайності, що обертається фінансовими втратами.

У плодоносних садах обприскування проводять приблизно 3 рази після фази цвітіння, тоді як рослини у розплідниках та молоді неплодові дерева обприскують кілька разів відразу після початку вегетації. Мідь стимулює ріст і благотворно впливає на їх стан, тому варто мати доступ до відповідних препаратів, які забезпечать правильний розвиток рослин.

Висока врожайність плодів та їх якість залежать від багатьох чинників. Одним із них є належне забезпечення дерев і ягідних рослин поживними речовинами.

Говорячи про ефективність внесення фосфорних добрив, слід брати до уваги потреби культивованих видів/сортів рослин у підживленні, вміст поживних речовин у ґрунті, фазу критичної потреби дерев у цих компонентах і чинники, що обмежують їх засвоєння. Порівняння цих елементів дасть змогу ефективно застосовувати підживлення дерев. Потреби плодових рослин узагальнено в табл. Потреби рослин залежать не тільки від вимог щодо підживлення, а й від родючості ґрунту та засвоєння добрив.

Вимоги до підживлення садових рослин (за Клосовським)Рослини мають отримувати поживні речовини із ґрунту у відповідній кількості. Проте за певних умов вони потребують додаткової підтримки для росту та розвитку, яку надає позакореневе підживлення рослин.

Потреби позакореневого підживлення можуть бути наслідком багатьох чинників. Одним із них є обмежена активність кореневої системи внаслідок пошкодження гризунами, низької або занадто високої температури ґрунту і повітря, недостатньої або надлишкової води в ґрунті, замерзання чи підмерзання кореневої системи.

Завдяки позакореневому підживленню, безпосередньому внесенню добрив на листя та плоди ми можемо швидко забезпечити рослини багатьма поживними речовинами, яких їм бракує.

Зараз триває період, коли рослини прокидаються, на деревах розпускаються бруньки. У цей ключовий момент вегетації, зокрема, зростає потреба у фосфорі та борі. Застосування фосфору забезпечить дерева енергією, необхідною для правильного розвитку бутонів і цвітіння. З іншого боку, бор, як елемент, що відповідає за правильний ріст і розвиток генеративних органів, стимулює запліднення квітів, а це, у свою чергу, сприяє кращому зав’язуванню плодів. Цей елемент зменшує появу іржавої плямистості плодових бруньок і опосередковано впливає на засвоєння кальцію.

Підживлюємо дерева бором ранньої весни: у рожево-білій стадії бутонів, стадії опадання пелюсток квітів і, можливо, через 10–14 днів після цвітіння. Весняне обприскування бором (ЕKOLIST Моно Бор) призначене для покращення зав’язування плодів.

Після того, як рослини розвинули більше зеленої маси, використання добрив із високим вмістом амінокислот і мікроелементів, таких як MAXIMUS AminoMicro Universal, може допомогти у відновленні пошкоджених бруньок. Перевагою добрив MAXIMUS AminoMicro є більш швидке засвоєння амінокислотних сполук мікроелементів листям і плодами та більшою рухливістю цих сполук у рослині. Використання амінокислот у добриві покращує стан рослин і їх стійкість до абіотичних стресів, а також стимулює ріст та розвиток. Наявність гліцину в добриві збільшує концентрацію хлорофілу в рослинах, що зумовлює підвищення ефективності фотосинтезу.

Експерти компанії EKOPLON також рекомендують добрива групи MAXIMUS для поліпшення стану рослин після зими та підживлення їх мікроелементами. Це добрива, збагачені комплексом MPC2 – Micro Protection Compelex, унікальною комбінацією поживних речовин (амінокислоти, вітаміни), які стимулюють природні процеси, що відбуваються в рослинах. Це рішення гарантує правильний розвиток та ефективніше використання ґрунтового підживлення, запобігає дефіциту найважливіших поживних речовин.

Виробники прагнуть отримувати якомога більші й високоякісні врожаї, і одним зі шляхів досягнення цієї мети є правильне позакореневе підживлення. Придбання високоякісних добрив – це хороша та розумна інвестиція, яка окупається в майбутньому.

EKOPLON запрошує до співпраці!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Вплив умов навколишнього середовища на поглинання елементів живлення рослинами

Сучасні технології вирощування сільськогосподарських культур передбачають застосування...

«Сіль» у добривах. Коли варто контролювати

Збільшення обсягів виробництва сільськогосподарської продукції в Україні...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °