26 Жовтня 2021

Відкрито просту суміш, яка знищує шкідників і підвищує урожайність культур

Іспанські вчені відкрили, що суміш з гною, відходів виробництва пива і ріпакової олії дозволяє знищувати круглих черв’яків-нематод, а також інших шкідників. У ході дослідження встановлено, що згадана суміш сприятливо позначається на підвищенні врожайності сільськогосподарських культур.

«Завдяки високій концентрації сполук азоту в цій суміші, відбувається стимулювання зростання корисних мікробів у грунті, одночасно прискорюється розкладання гною і відбувається загибель нематод та інших безхребетних шкідників, які пошкоджують коріння рослин та знижують їх врожайність», – розповідає Майте Гандаріасбейтія, науковий співробітник Баскського інституту розвитку і вивчення агрокультури.

Вчені звернули увагу на те, що продукти гниття деяких рослин містять в собі речовини з класу ізотіоціанатів і глюкозинолатів, які є дуже токсичними для нематод та інших шкідників. Науковці простежили за тим, як внесення згаданої суміші вплине на стан посадок капусти на базі однієї з експериментальних теплиць в Іспанії.

Як показали проведені досліди, комбінація з усіх трьох природних компонентів найбільш ефективно стимулювала зростання капусти і при цьому захищала її коріння від атак нематод виду Meloidogyne incognita (південна галова нематода), які негативно впливають на кореневу систему рослин.

До обробки полів сумішшю з гною і рослинних решток, ці черв’яки знищували близько 45% врожаю, тоді як природний пестицид зменшив цей показник фактично до нуля до другого сезону вирощування капусти.

Зникнення паразитичних нематод, як відзначають вчені, було пов’язано не тільки з появою в грунті токсичних для них речовин, але і з тим, що суміш з гною і рослинних решток прискорила розмноження корисних грунтових мікробів. Ці бактерії, в свою чергу, привертали увагу інших видів черв’яків, які поступово витісняли залишки популяцій Meloidogyne incognita.

Біологи сподіваються, що ці досліди допоможуть їм створити нові види біопестицидів, спрямованих на боротьбу з іншими видами патогенів, бактерій і шкідників сільськогосподарських культур.

frontiersin.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Компанія «Сингента» запускає новий сезон аграрного реаліті-шоу на YouTube

20 жовтня на YouTube-каналі компанії «Сингента» стартував...

Компанія McConnel розробила автономний обприскувач

Компанія McConnel спільно з університетом Harper Adams...

Ціни на ріпак знову досягли рекордного рівня

Зростання вартості ріпаку відбулося через подорожчання нафти...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.6 ° C
10.2 °
7 °
51 %
0.9kmh
0 %
Вт
8 °
Ср
10 °
Чт
14 °
Пт
13 °
Сб
15 °