13 Червня 2021

Відкрито просту суміш, яка знищує шкідників і підвищує урожайність культур

Іспанські вчені відкрили, що суміш з гною, відходів виробництва пива і ріпакової олії дозволяє знищувати круглих черв’яків-нематод, а також інших шкідників. У ході дослідження встановлено, що згадана суміш сприятливо позначається на підвищенні врожайності сільськогосподарських культур.

«Завдяки високій концентрації сполук азоту в цій суміші, відбувається стимулювання зростання корисних мікробів у грунті, одночасно прискорюється розкладання гною і відбувається загибель нематод та інших безхребетних шкідників, які пошкоджують коріння рослин та знижують їх врожайність», – розповідає Майте Гандаріасбейтія, науковий співробітник Баскського інституту розвитку і вивчення агрокультури.

Вчені звернули увагу на те, що продукти гниття деяких рослин містять в собі речовини з класу ізотіоціанатів і глюкозинолатів, які є дуже токсичними для нематод та інших шкідників. Науковці простежили за тим, як внесення згаданої суміші вплине на стан посадок капусти на базі однієї з експериментальних теплиць в Іспанії.

Як показали проведені досліди, комбінація з усіх трьох природних компонентів найбільш ефективно стимулювала зростання капусти і при цьому захищала її коріння від атак нематод виду Meloidogyne incognita (південна галова нематода), які негативно впливають на кореневу систему рослин.

До обробки полів сумішшю з гною і рослинних решток, ці черв’яки знищували близько 45% врожаю, тоді як природний пестицид зменшив цей показник фактично до нуля до другого сезону вирощування капусти.

Зникнення паразитичних нематод, як відзначають вчені, було пов’язано не тільки з появою в грунті токсичних для них речовин, але і з тим, що суміш з гною і рослинних решток прискорила розмноження корисних грунтових мікробів. Ці бактерії, в свою чергу, привертали увагу інших видів черв’яків, які поступово витісняли залишки популяцій Meloidogyne incognita.

Біологи сподіваються, що ці досліди допоможуть їм створити нові види біопестицидів, спрямованих на боротьбу з іншими видами патогенів, бактерій і шкідників сільськогосподарських культур.

frontiersin.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Неякісні гербіциди можуть спровокувати пасинкування кукурудзи

Сучасні гібриди кукурудзи переважно мають одне стебло....

Полігон аграрних інновацій Digital Field запрошує аграріїв на День поля

Захід поєднає формат аграрної дискусії та польової...

Погода

Kyiv
чисте небо
16 ° C
17 °
14.2 °
94 %
1.8kmh
0 %
Нд
19 °
Пн
21 °
Вт
24 °
Ср
25 °
Чт
25 °