22 Травня 2022

Внаслідок війни в Україні не буде можливості засіяти 30% площ

Через війну в Україні не буде можливості засіяти 30% площ. Зміниться й структура посівів. Оскільки аграрії відмовляються від кукурудзи на користь пшениці, гороху, вівса, вводять у сівозміну нішеві культури.

Таку думку «Економічній правді» висловив Сергій Клішин, керівник бізнес-підрозділу насіння компанії Syngenta в Україні.

За його словами, одне з болючих питань зараз — логістика.

«Ми почали відвантаження 27-28 лютого. Зараз активно працюють 4 із 6 складів. Під час війни ми відкрили новий склад у Чернівцях. Це значно полегшує забезпечення аграріїв насінням та засобами захисту.

За березень ми вже спромоглися відвантажити 80 тис. посівних одиниць (мішок) соняшнику і 20 тис. посівних одиниць кукурудзи. Якщо рахувати з відвантаженим у попередні місяці, то це становить 70% від запланованих на цей сезон обсягів: 1 млн посівних одиниць соняшнику і 400 тис. одиниць кукурудзи», — констатує Сергій Клішин.

При цьому він додає, що насіння соняшнику вже на 68% доставлено дистриб’юторам, кукурудзи — на 55%.

«Але ми не зупиняємося, ще 120 тис. одиниць знаходиться в процесі розмитнення. Складніше питання щодо засобів захисту рослин (ЗЗР). Певний дефіцит як діючих речовин, так і готової продукції спостерігався ще на початку сезону. І це було пов’язано з виробництвом у Китаї. Страждала логістика. Війна в Україні посилила критичність ситуації», — констатує Сергій Клішин.

За його словами, компанія змогла поставити значну частину товару, але цього недостатньо. Тому Syngenta відновлює виробництво позицій ЗЗР для України, щоб максимально закрити потребу.

«Якщо не контролювати бур’яни і не вносити гербіциди взагалі, можна втратити до 30% і більше врожаю. Аграрії розуміють ситуацію, і ми спільно шукаємо альтернативи. Головне зараз – відсіятись у правильні терміни і максимально захистити посіви від бур’янів. Нестача фунгіцидів дуже критична для озимих і соняшнику. Може бути додатково 10-15% втрат врожаю», — зазначають у компанії.

Сергій Клішин додає, що у компанії знайшли новий логістичний шлях: везуть наразі продукцію, яка була вже готова, через Польщу.

«Ми також гнучко змінили методи та схеми продажу, розширивши перелік додаткових фінансових інструментів: вексельний розрахунок; зерно в якості оплати; робота з аграрними розписками — застава під майбутній урожай. Ці інструменти ми використовували і раніше, але зараз більш активно застосовуємо такі способи взаєморозрахунків», — резюмує він.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
10.7 ° C
11 °
9.8 °
89 %
0.5kmh
100 %
Нд
10 °
Пн
16 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
20 °