Встановлено новий світовий рекорд урожайності пшениці

2453
Встановлено новий світовий рекорд урожайності пшениці

Фермер Ерік Уотсон з новозеландського округу Ашбертон встановив новий світовий рекорд Гіннеса за врожайністю пшениці – 173,98 ц з га. Таким чином він побив власний результат, зафіксований 2017 року – 167,91 ц.

Отримана фермером врожайність приблизно в три рази більше, аніж середній показник в країнах Євросоюзу, в п’ять разів більше, аніж в Північній Америці і в шість разів більше, аніж в Росії.

Як зізнався рекордсмен, головний секрет його успіху – це перехід на рідкі азотні добрива і використання нових високопродуктивних сортів пшениці. Зокрема, на даному полі використовувався посіяний в квітні 2019 року і зібраний 17 лютого 2020 року сорт пшениці Керрін, виведений селекціонерами компанії KWS.

Також Уотсон консультувався з Bayer Crop Science з питань захисту рослин. Крім того, в посушливій місцевості Нової Зеландії Уотсону доводиться використовувати додаткове зрошення пшениці.

«Світовий рекорд Гіннеса – це гарне визнання нашої старанної роботи і нових інновацій, які ми впровадили. Незважаючи на те, що ми були в захваті від результату в 2017 році, побачили способи, за допомогою яких могли б зробити поліпшення і досягти ще більш високої прибутковості », – сказав Ерік Уотсон.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram