Висока напруга знищує бур`яни у садах та виноградниках

140
Висока напруга знищує бур`яни у садах та виноградниках

У Німеччині компанія Zasso продемонструвала електричну систему Electroherb для боротьби з бур’янами у садах та виноградниках.

Машина вагою 1200 кг, встановлена позаду трактора, складається з генератора (приводиться в дію валом відбору потужності), трансформатора, що перетворює змінний струм 220 В у постійний струм понад 7000 В та електродів, що забезпечують проходження струму через ґрунт і назад. Позиціонуванням електродів можна керувати за допомогою гідравлічно керованої рухомої рами. Вони встановлені на рухомому бічному кронштейні, який, керуючись кінематикою, ковзає поблизу стійок.

Висока напруга знищує бур`яни у садах та виноградникахЕлектрична енергія, проходячи крізь землю, руйнує рослинні клітини та мембрани. Розрахункова ефективність – 60-90% на глибині до 20 см ґрунту. Результат залежить від висоти рослин та швидкості руху пристрою (2-3 км/год). Складніші кореневі системи потребують більшої потужності, тому XPS-R також доступний з опцією збільшення потужності (24 кВт). Ґрунтові організми не повинні піддаватися більшому або навіть меншому впливу, ніж при механічному обробітку.

Agrartechnik

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram