05 Грудня 2021

Високий урожай навіть у посуху: фермер з Чернігівщини поділився досвідом вирощування картоплі

Після кількох років спроб успіхів та невдач фермер-картопляр Валерій Лавров напрацював власну технологію вирощування картоплі.

Сам власник фермерського господарства «Лавр» (Чернігівська область) називає свою систему «картопляна сівозміна з трьома сидератами».

Картоплярством Валерій Лавров займається вже протягом десяти років. Починав з ділянки площею 100 гектарів. Наразі ж вирощує бульбу на ділянці 150 гектарів.

Має сховище на 2 тисяч тонн, але закладає на зберігання лише насіннєву картоплю. Столову бульбу фермер продає одразу після збору врожаю.

Кілька років тому аграрій вирішив проекспериментувати: закріпив за собою близько 200 га і перейшов на двопільну водоощадну технологію, за якою наразі вирощує 150 гектарів картоплі.

«Спочатку проводиться глибоке рихлення і садиться картопля. До середини серпня урожай викопується і висівається гірчиця. Потім у жовтні задисковується і глибоко заробляється. Далі висівається озиме жито. Після його збирання – суданська трава (кажуть, що це – незамінний сидерат для профілактики розвитку нематоди). Знову заробляється і знову висівається гірчиця. Ось після неї через рік на те саме поле може повернутися картопля.

Результатами задоволений. Поки сусіди потерпали від посухи, у мене урожай картоплі складав від 30 до 56 тонн з гектара», – розповідає Валерій Лавров.

Цього року, за словами фермера, добре вродила картопля сорту «Арізона» від «Агріко Україна» та «Коломба» від компанії HZPC (урожайність 50 тонн з гектара).

SEEDS

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
легкий сніг
-1.5 ° C
-1.3 °
-2.3 °
93 %
3.1kmh
90 %
Пн
2 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
4 °