22 Травня 2022

WUXAL – більше, ніж добриво!

Значення бору для багатьох сільськогосподарських культур дуже важливе – він відіграє визначальну роль у формуванні та зміцненні клітинних стінок, що впливає на подовження кореня, диференціювання тканини, проростання пилку, зростання пилкової трубки, на функції клітинної мембрани. Бор також є регулятором синтезу стимуляторів та інгібіторів росту рослини. Сприяючи кращому засвоєнню кальцію й азоту рослинами, бор активізує утворення кореневих бульбочок у зернобобових культур. Цей хімічний елемент забезпечує транспорт цукрів і бере участь у різних метаболічних процесах.

Бор залишається нерухомим у рослинній тканині, за винятком культур, які транспортують цукри по флоемі (плодові дерева). Рослини поглинають його у вигляді недисоційованої борної кислоти B(OH)3, а також борат-іона B(OH)4. Однак при внесенні у ґрунт боровмісних добрив не можна точно сказати, чи використала рослина цей мікроелемент у повному обсязі.

Компанія Unifer пропонує позакореневе підживлення суспензіями Вуксал, у яких склад і співвідношення мікроелементів повністю відповідає фізіологічним потребам культур.

Суспензії Вуксал містять 100% водорозчинні поживні речовини, які повністю доступні рослині та проникають безпосередньо в рослинну тканину, де вони найбільш потрібні.

Комбінація поживних речовин із засобами захисту рослин в одному додатку не викликає питань, пропонуючи вам найвищий рівень зручності та гнучкості.

Вуксали містять спеціальні добавки, що підвищують вологість, стійкість до змивання опадами чи поливною водою, проникнення поживних речовин. Вони розроблені для забезпечення сумісності з активними інгредієнтами більшості пестицидів.

Чи знаєте ви, що багато комерційних добрив, які містять бор, можуть значно підвищити рівень рН робочого розчину для обприскування?

Слід пам’ятати, що дія засобів захисту рослин (ЗЗР) головним чином залежить від якості робочого розчину для обприскування! Зокрема, показник кислотності рН води може стати вирішальним (критичним) чинником. Адже період напіврозпаду (період, впродовж якого 50% діючої речовини пестициду деградує)  залежно від рН робочого розчину іноді може становити всього лише кілька годин або навіть хвилин. У деяких сучасних ЗЗР, які складаються з кількох діючих речовин, іноді достатньо чутливості до рівня рН лише одного з активних інгредієнтів, щоб зменшилася ефективність усього продукту.

Слід бути обережними, оскільки бор від бору може відрізнятися! Наприклад, продукти на основі бор-етаноламіну можуть призвести до підвищення рівня рН до позначки 9 (див. табл. 1).

Таблиця 1. Вплив різних боровмісних листкових добрив на значення рівня рН робочого розчинуТака ситуація НЕМОЖЛИВА під час застосування Вуксал Борон рН, Вуксал Ойлсід ПЛЮС, Вуксал CalciBor, оскільки під час додавання у рекомендованих дозах у воду відбувається вирівнювання рН до оптимальних показників для рослини та ефективної роботи ЗЗР (рН робочого розчину в діапазоні від 6,9 до 7,4)!

З відомими, перевіреними і справжніми брендами ви отримуєте набагато більше, ніж просто добрива. Наша прихильність до інновацій та нових технологій означає, що у вас є надійний партнер з понад 80-річним досвідом і знаннями у сфері живлення рослин.

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2020

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Ефективне внесення добрив як основа сучасного сільського господарства

Агротехніка сільськогосподарських рослин трохи нагадує пазл. У...

Як забезпечити отримання сталих високих врожаїв у реаліях сьогодення

Основне питання, яке традиційно цікавить кожного сільгоспвиробника,...

Погода

Kyiv
хмарно
10.7 ° C
11 °
9.8 °
89 %
0.5kmh
100 %
Нд
10 °
Пн
16 °
Вт
19 °
Ср
22 °
Чт
20 °