22 Жовтня 2021

Як ефективно захистити посіви кукурудзи від шкідників

Відсутність інсектицидного захисту кукурудзи із року в рік коштує аграріям втрати значної частки врожаю цієї культури, – нагадують фахівці компанії «UKRAVIT».

Адже лише за узагальненими даними, шкідники можуть спричинити втрату до 20-30% врожаю, що може суттєво вдарити по гаманцю агровиробника.

«Як відзначають наші менеджери з технічної підтримки із різних регіонів, наразі триває літ стеблового (кукурудзяного) метелика, відкладання ним яєць, відродження та живлення на заселених рослинах.

У південних областях посіви додатково пошкоджують гусениці бавовникової совки. Крім того, повсюди в посівах кукурудзи розвиваються та шкодять попелиці, – зазначає керівник агрономічного департаменту «UKRAVIT» Олександр Мигловець. – Окрім прямих фізичних пошкоджень, ці та інші шкідники здатні нашкодити культурі й опосередковано: вони є переносниками вірусних хвороб, а в місцях пошкодження можуть розвиватися хвороби, зокрема фузаріоз.

За відсутності заходів контролю все це в комплексі може негативно вплинути як на кількісні, так і на якісні показники майбутнього рівня врожаю».

Щоб захистити посіви кукурудзи від стеблового (кукурудзяного) метелика, бавовникової совки та інших поширених шкідників, Олександр рекомендує застосувати високоефективні інсектициди Венон (клотіанідин, 200 г/л + альфа-циперметрин, 100 г/л) або Колібріс (тіаклоприд, 280 г/л + новалурон, 120 г/л).

За рахунок поєднання діючих речовин із різних хімічних груп Венон забезпечує високу ефективність проти широкого спектра сисних і листогризучих шкідників кукурудзи, в тому числі стійких до піретроїдів, і при цьому не викликає у них резистентності.

Клотіанідин у складі інсектициду блокує постсинаптичні холінергічні рецептори, викликаючи перезбудження нервових клітин, в результаті чого у шкідника виникає параліч, і він гине.

Альфа-циперметрин блокує процес обміну іонів натрію та калію у пресинаптичній мембрані, тобто порушує проникність клітинних мембран, і виступає інгібітором натрієвих каналів. Відбувається надлишкове виділення ацетилхоліну під час проходження нервових імпульсів через синаптичний ланцюжок, і шкідник, внаслідок сильного нервового перезбудження, гине.

Венон забезпечує швидкий «нокаут-ефект» і одночасно гарантує тривалий період захисної дії. А за рахунок системної дії він захищає навіть необроблені молоді листки рослин.

Інноваційне поєднання діючих речовин інсектициду Колібріс забезпечує знищення шкідників на всіх стадіях розвитку та попереджує загрозу виникнення резистентності.

Тіаклоприд впливає на нікотин-ацетилхолінові рецептори шкідників, що призводить до порушення у них передачі нервових імпульсів; при цьому забезпечується швидкий «нокаут-ефект» (конвульсії та параліч), внаслідок чого шкідники гинуть.

Новалурон порушує біохімічні процеси утворення хітину – складової кутикули шкідників, що робить неможливим перехід личинок з однієї стадії в іншу та призводить до їх загибелі.

Колібріс контролює широкий спектр шкідників із рядів Lepidoptera (Лускокрилі), Coleoptera (Твердокрилі), Hоmоptera (Рівнокрилі) та Diptera (Двокрилі) та забезпечує одночасно швидкий «нокаут-ефект» і тривалий період захисної дії. Він є ефективним і надійним рішенням проти популяцій шкідників, стійких до піретроїдів і фосфорорганіки, й при цьому є безпечним для корисних видів комах.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Агросектору виділять 8 млрд грн: куди збираються витратити ці кошти

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про...

Бур’яни розвинули стійкість до гербіцидів, – дослідження

Використання пестицидів у традиційному сільському господарстві настільки...

Знайдено спосіб, як вдвічі скоротити витрати пестицидів

Бразильські винахідники розробили систему, завдяки якій витрати...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.8 ° C
16.5 °
14.1 °
41 %
1.3kmh
0 %
Пт
14 °
Сб
11 °
Нд
8 °
Пн
7 °
Вт
11 °