24 Серпня 2026
KVATROFORS_wheat_1068x130

Як погодні умови січня вплинули на поширення мишей на полях та в садах

Погодні умови останньої декади січня не сприяли розмноженню та розселенню мишоподібних гризунів в посівах озимих зернових та багаторічних травах.

Повсюди гризунами заселено 6-48% обстежених площ озимих зернових та ріпаку, де обліковують від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній на гектар з 2-6 жилими норами.

Багаторічні трави, неугіддя та сади заселені гризунами на 9-64%, де обліковують 2-4 (макс. 5-8) жилих колоній на гектар (Волинська, Дніпропетровська, Івано-Франківська, Тернопільська, Рівненська, Чернівецька області). Пошкодженість рослин гризунами становить 1-7% у слабкому та середньому ступенях.

По видовому складу на площах, зайнятих під озиминою, переважає полівка звичайна, менш поширені миша польова, миша лісова. У степових областях у прикрайових смугах зернових обліковували курганчикових мишей.

dpss.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Які шкідники та хвороби розвиваються у посівах кукурудзи

За інформацією Держпродспоживслужби, на площах кукурудзи триває...

В Індії штучний інтелект контролює шкідників на 73 сільгоспкультурах

Індія активно впроваджує штучний інтелект для захисту...

Погода

Kyiv
чисте небо
23.2 ° C
25.3 °
23.2 °
44 %
0.9kmh
1 %
Пн
24 °
Вт
26 °
Ср
26 °
Чт
23 °
Пт
26 °