Як пришвидшити сходи озимої пшениці в умовах посухи – результати дослідів

444
Як пришвидшити сходи озимої пшениці в умовах посухи

Науковцями Херсонського ДАУ у господарствах Херсонської області, де в сезон 2018-2019 років на початку оптимальних строків проведення сівби пшениці озимої склалися абсолютно несприятливі умови для отримання гарантованих сходів культури (вологість ґрунту в шарі 0-10 см становила 54-69% від достатньої) були закладені польові досліди з вивчення впливу елементів органічної технології на фенологічні, біометричні, продуктивні та якісні показники пшениці озимої.

«Як показали результати досліджень, застосування органічної технології вирощування культури зумовило отримання сходів пшениці озимої раніше: на 1 добу в порівнянні з інтегрованою та на 3 доби – в порівнянні з інтенсивною технологією вирощування. Обробка посівного матеріалу бактеріальними комплексами і хелатними мікродобривами дала максимальний позитивний ефект в контексті скорочення тривалості періоду «сівба-сходи», де різниця в господарствах склала 4 доби», – повідомив професор Херсонського ДАУ Олександр Жуйков.

Аналіз розвитку окремих рослин культури, залежно від обраної технології вирощування, дав змогу науковцям зробити висновок, що найбільш сприятливою для формування надземної та кореневої маси пшениці озимої є саме органічна технологія, котра, порівняно із інтенсивною та інтегрованою, характеризувалася збільшенням вегетативної маси в фазу початку кущіння на 21-28%, кореневої – на 32-41%. Початок формування вторинної кореневої системи культури також був відмічений вченими у першу чергу на ділянках, де реалізувалася органічна технологія вирощування – різниця із інтенсивною та інтегрованою системами склала 2-4 доби.

Щодо урожайності, то в посушливих регіонах Степу за органічної технології вирощування озимої пшениці у деяких господарствах збирали навіть на 2-3 ц/га більше, ніж за традиційної.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram