01 Липня 2022

Як у Канаді борються зі стійким до гербіцидів вівсюгом

За словами вченого з Університету Саскачевану і голови Комітету з боротьби зі стійким диким вівсом Еріком Джонсоном, 69 % вівсюга у канадських преріях демонструє стійкість до гербіцидів.

«З 70-х до середини 90-х років промисловість представила ряд ефективних гербіцидів проти вівсюга, – сказав Джонсон, виступаючи на конференції Farming Smarter в Летбріджі, Альберта. – Була надія, що у виробників з’явиться багато нових препаратів для боротьби з диким вівсом. Але цього не сталося, і з середини 90-х або на початку 2000-х років ми не побачили нових способів боротьби з бур’яном».

Вчений пояснив, чому це важливо: як тільки дикий овес розвиває стійкість до гербіцидів 1 і 2 груп, виробники переважно обмежуються гранульованими, досходовими гербіцидами 8 групи, які містять активний інградієнт тріаллат. Гербіциди 3 групи також рекомендуються для придушення вівсюга при осінньому внесенні.

Однак, стійкість вівсюга до тріаллату вже також була виявлена ​​у всіх трьох провінціях Прерії, – повідомив Джонсон.

У Канаді працює Комітет з боротьби зі стійким вівсюгом (RWOAC). У партнерстві з Канадським товариством з вивчення бур’янів (CWSS) його мета – навчити та залучити фермерів до розробки та впровадження різних підходів до контролю злісного бур’яну.

У дикого вівса є одна позитивна, з точки зору боротьби, особливість.

Насіння вівсюга, як правило, залишається на полях і не розноситься далеко, якщо воно не переміщене в результаті діяльності людини. Тому, особливо під час збору врожаю, необхідно переконатися, що насіння бур’яну випадково не поширюється комбайнами та іншою технікою, що переміщується з поля на поле. Ось кілька основних порад щодо обмеження поширення бур’яну:

  • Тримайте бур’яни на обмеженій території, оскільки так легше ними керувати. За можливості, вчасно скошуйте його перед утворенням насіння.
  • Вимкніть подрібнювач соломи на комбайні перед збиранням засмічених ділянок, потім зв’яжіть і спаліть солому. Якщо є деструктор насіння, саме час його запустити.

Джонсон вважає, що знайти методи боротьби з вівсюгом вченим повинні допомогти самі фермери, виявляючи випадки стійкості до гербіцидів.

grainews.ca

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Науковці вивели сорт пшениці, надстійкої до хвороб

Група доктора Хана Фангпу з Інституту генетики...

В Україні знову змінилися закупівельні ціни на сою та ріпак

Котирування на ріпак та сою кілька тижнів...

Експорт української агропродукції залізницею під загрозою

За словами Марії Дідух, директора ГС «Всеукраїнський аграрний...

Погода

Kyiv
чисте небо
25.9 ° C
25.9 °
25.9 °
52 %
3.5kmh
0 %
Пт
28 °
Сб
27 °
Нд
29 °
Пн
31 °
Вт
33 °