19 Жовтня 2021

Як у Канаді борються зі стійким до гербіцидів вівсюгом

За словами вченого з Університету Саскачевану і голови Комітету з боротьби зі стійким диким вівсом Еріком Джонсоном, 69 % вівсюга у канадських преріях демонструє стійкість до гербіцидів.

«З 70-х до середини 90-х років промисловість представила ряд ефективних гербіцидів проти вівсюга, – сказав Джонсон, виступаючи на конференції Farming Smarter в Летбріджі, Альберта. – Була надія, що у виробників з’явиться багато нових препаратів для боротьби з диким вівсом. Але цього не сталося, і з середини 90-х або на початку 2000-х років ми не побачили нових способів боротьби з бур’яном».

Вчений пояснив, чому це важливо: як тільки дикий овес розвиває стійкість до гербіцидів 1 і 2 груп, виробники переважно обмежуються гранульованими, досходовими гербіцидами 8 групи, які містять активний інградієнт тріаллат. Гербіциди 3 групи також рекомендуються для придушення вівсюга при осінньому внесенні.

Однак, стійкість вівсюга до тріаллату вже також була виявлена ​​у всіх трьох провінціях Прерії, – повідомив Джонсон.

У Канаді працює Комітет з боротьби зі стійким вівсюгом (RWOAC). У партнерстві з Канадським товариством з вивчення бур’янів (CWSS) його мета – навчити та залучити фермерів до розробки та впровадження різних підходів до контролю злісного бур’яну.

У дикого вівса є одна позитивна, з точки зору боротьби, особливість.

Насіння вівсюга, як правило, залишається на полях і не розноситься далеко, якщо воно не переміщене в результаті діяльності людини. Тому, особливо під час збору врожаю, необхідно переконатися, що насіння бур’яну випадково не поширюється комбайнами та іншою технікою, що переміщується з поля на поле. Ось кілька основних порад щодо обмеження поширення бур’яну:

  • Тримайте бур’яни на обмеженій території, оскільки так легше ними керувати. За можливості, вчасно скошуйте його перед утворенням насіння.
  • Вимкніть подрібнювач соломи на комбайні перед збиранням засмічених ділянок, потім зв’яжіть і спаліть солому. Якщо є деструктор насіння, саме час його запустити.

Джонсон вважає, що знайти методи боротьби з вівсюгом вченим повинні допомогти самі фермери, виявляючи випадки стійкості до гербіцидів.

grainews.ca

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Жнива-2021: в яких областях отримали найбільшу урожайність с/г культур

В Україні триває збирання зернових та зернобобових...

Variant Irrigation представила нову зрошувальну систему

Українська виробничо-сервісна компанія «Variant Irrigation» презентувала нову...

Після оприлюднення жовтневого звіту USDA несподівано і різко підскочили ціни на пшеницю

Минулого вівторка пшеничні ринки досить стримано відреагували...

Погода

Kyiv
чисте небо
8.9 ° C
9.3 °
7.9 °
57 %
4.9kmh
0 %
Вт
10 °
Ср
15 °
Чт
18 °
Пт
18 °
Сб
11 °