14 Серпня 2026
KVATROFORS_wheat_1068x130

Як вплинули погодні умови другої декади січня на стан озимини

За інформацією НААН, протягом другої декади січня посіви озимих зернових культур перебували у стані зимового спокою, загрозливих явищ для їх перезимівлі не спостерігалося.

Разом з тим, дуже низькі температури повітря, які відмічалися протягом цього місяця, місцями недостатня висота снігового покриву на посівах, сильні вітри призвели на деяких територіях до відмирання верхньої частини надземної маси рослин пшениці озимої, яка не була покрита снігом.

Оскільки критичних температур вимерзання не відзначено, то цей фактор не несе загрози для озимини. Але необхідно звернути увагу на посіви озимих зернових (особливо пізніх строків сівби) при відборі зразків рослин (монолітів) 25.01 на полях з нерівним рельєфом, де спостерігалося видування снігового покриву.

У випадку, коли на поверхні було зафіксовано температуру повітря нижче 20-24 0С морозу, мінімальна температура грунту на глибині залягання вузла кущіння могла наближатися до критичної.

Отож, за нестійких погодних умов (коливання температурного режиму), які спостерігаються протягом останніх днів, постійний моніторинг за станом озимих зернових культур має бути на порядку денному впродовж усієї перезимівлі.

minagro.gov.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

У ТАС Агро проаналізували результати жнив ранніх культур-2026

Цього сезону в компанії зібрали врожай ранніх...

Переробники обвалили ціни на соняшник нового врожаю в Україні

Потужні російські ракетні та дронові атаки по...

Вчені з’ясували, чому Verticillium dahliae спричиняє сильне опадання листя

Міжнародна дослідницька група виявила ділянку геному патогенного...

Погода

Kyiv
чисте небо
23.2 ° C
23.2 °
22 °
48 %
0.5kmh
6 %
Пт
23 °
Сб
27 °
Нд
32 °
Пн
36 °
Вт
28 °