Як вирощувати овочі та фрукти незвичайної форми

138
Як вирощувати овочі та фрукти незвичайної форми

Овочі та фрукти незвичайної форми – новий світовий тренд. Спочатку з’явилися кавуни такої форми, а вже потім почали експериментувати й з іншими рослинами. Здавалося б, така форма має суто утилітарну функцію – буде простіше перевозити овочі та фрукти, бо їх легше можна складувати по ящиках. Однак, у більшості випадків фігурні овочі та фрукти вирощують просто для того, щоб заробити на цьому.

Як вирощувати овочі та фрукти незвичайної формиОтримати незвичайну форму, на перший погляд, є нездійсненним завданням. Для звичайного дачника це так, але насамперед тому, що в нього немає у наявності необхідних інструментів.

На виробництвах же є своя методика:

  • спочатку відбувається висадка рослин за стандартними правилами (можна використовувати й дерева, які вже давали плоди стандартної форми);
  • чекають, доки плід почне формуватися;
  • коли він досягне в діаметрі 2-3 сантиметрів, його встановлюють у спеціальні ємності кубічної (або іншої) форми.

Такі форми виготовляються з матеріалу, що пропускає вологу і сонячне світло. Тільки в такому разі можна сподіватися на те, що вони дозріють і стануть смачними, яскравими, тобто, якими мають бути справжні якісні плоди.

Ці форми можуть бути найрізноманітнішими. У багатьох країнах успішно практикується дозрівання плодів у прямокутній формі, видовженій, конусній, навіть серця або будь-якої іншої геометричної фігури.

Як вирощувати овочі та фрукти незвичайної формиПродаж фігурних овочів та фруктів – це скоріше маркетинговий хід. Наприклад, якщо кілограм звичайних яблук можна купити приблизно за 20 гривень, то тільки одне яблуко незвичної форми коштуватиме 50-200 гривень. Переважно, вони продаються  в спеціалізованих магазинах.

Незвичайні фрукти купують як подарунок до різних подій, адже, звичайно, кошик з такими яблуками запам’ятається винуватцеві торжества набагато сильніше.

exo.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram