20 Травня 2022

Яким способом після жнив краще обробляти стерню

Попри рясні опади, якими відзначився цьогорічний сезон, у багатьох регіонах залишається проблема недостатнього зволоження ґрунту. Саме тому після жнив надважливим є післяжнивне лущення стерні.

Після збору урожаю випаровування води з відкритих полів відбувається дуже інтенсивно. Є один зі способів впоратися з цим: неглибокий обробіток ґрунту – до 5 см. Такий захід порушує капілярну систему, яка відводить воду з глибших шарів в атмосферу. Це основна мета цієї процедури, але не єдина.

Післяжнивний обробіток стерні дозволяє змішувати солому, залишки сільськогосподарських культур, розкидане насіння бур’янів і сільськогосподарських культур, кальцієві добрива з ґрунтом. Солома, змішана з ґрунтом та залишками врожаю, розкладається швидше, а також це є одним зі способів боротьби з бур’янами.

У минулому основним способом обробітку стерні був плужний. Зараз його використовують лише деякі невеликі господарства. Більші використовують агрегати з дисковими та лаповими робочими органами, які розбивають стерню, подрібнюють солому та рівномірно змішують рештки із подрібненим ґрунтом, на глибину до 10 см.

Чотири основні недоліки плужного обробітку стерні є підставою перейти від плуга на інші способи. По-перше, плуг перекидає солому та збирає залишки врожаю шарами, що несприятливо впливає на їх розкладання та подальшого засвоєння. Ще одним недоліком цього способу обробітку є великі труднощі при загнанні плуга в ґрунт у сухі роки. По-третє, обробіток стерні, що виконується плугом, забирає багато часу. Четвертий аргумент проти цього – високе споживання енергії, яке пов’язане зі значними витратами на придбання палива.

growhow.in.ua

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

«Контінентал» завершив весняну посівну

У «Контінентал Фармерз Груп» завершилася весняна посівна...

В Україні створили проєкт, де приймають заявки на розмінування полів

Після звільнення Чернігівської та Київської областей почалося...

Погода

Kyiv
хмарно
22.1 ° C
22.1 °
22 °
50 %
3.9kmh
100 %
Пт
21 °
Сб
19 °
Нд
12 °
Пн
15 °
Вт
18 °