21 Жовтня 2021

Захистити зерно від комірного довгоносика допоможе екстракт хмелю

Італійські вчені з Університету Молізе і Університету Фоджі протестували екстракти дикого хмелю проти одного з найбільш злісних шкідників зерна – комірного довгоносика.

Серед безлічі досліджених видів рослин хміль (Humulus lupulus), викликає все більший інтерес через можливість повторного застосування після комерційної переробки (наприклад, для виробництва пива) і через його біологічну активність проти бактерій, дріжджів, грибів і комах.

Дикий хміль вже показав чудову активність проти шкідників, таких як колорадський картопляний жук. Доведено, що ефірне масло дикого хмелю і його основні складові (α-гумулен, β-мирцен і β-каріофіллен) є ефективними й проти комірного довгоносика (Sitophilus granarius).

Але при цьому інсектицидна активність ефірних масел і сирих екстрактів однієї і тієї ж рослини можуть істотно відрізнятися через різну природу екстрагованих сполук.

Шишки хмелю сушили в печі при 36 ± 2 °C протягом 72 годин, потім подрібнювали. Аліквоти порошку (50 г) екстрагували протягом 24 годин при кімнатній температурі, використовуючи розчинники з різною полярністю: метанол, ацетон та н-гексан (250 г на мл).

Потім кожен екстракт фільтрували, сушили під вакуумом на роторному випарнику і зберігали при -20 °C до подальшого використання. Отримані залишки становили: 126,9 ± 20,6, 121,1 ± 3,3 і 96,6 ± 11,6 г/кг сухої маси (середні значення ± стандартна помилка) для екстрактів метанолу, ацетону і н-гексану відповідно.

Застосування всіх трьох екстрактів призвело до високої смертності шкідника, що досягає 100% значення при найвищій досліджуваній дозі (75,00 мкг/доросла комаха).

Серед екстрактів розчинник н-гексан виявився найбільш активним, показавши значну смертність, починаючи з 9,37 мкг/дорослу комаху.

Репілентність екстрактів хмелю досліджена з використанням двох різних експериментальних підходів – для оцінки як контактних, так і короткострокових ефектів.

Всі екстракти показали контактний ефект по відношенню до довгоносика, при чому метанольний екстракт виявився активним навіть при низьких дозах, а н-гексан з часом зберігав хороші контактні властивості в порівнянні з іншими екстрактами, що вказує на можливу тривалу дію.

mdpi.com

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

ALFA Smart Trading відновлює український експорт жита до Туреччини

Вперше за останні 12 років українське жито...

Селекціонери вивели морозостійкий сорт картоплі

Протягом декількох років група вчених із США...

Погода

Kyiv
чисте небо
16.1 ° C
16.5 °
15.5 °
51 %
0.5kmh
0 %
Чт
16 °
Пт
16 °
Сб
11 °
Нд
7 °
Пн
6 °