22 Жовтня 2021

Зарубіжні науковці розробили нове добриво, яке зможе відновлювати грунт

Учені з Австралії, США і Європи почали тестування органічного добрива, створеного на основі прісноводної ціанобактерії Tolypothrix, яка швидко розростається і здатна отримувати азот з атмосфери.

Ця форма нетоксичних синьо-зелених водоростей може вирощуватися у прісній воді й в промислових стічних водах вугільних електростанцій.

Енерговитрати на вирощування біомаси Tolypothrix можна компенсувати шляхом виробництва біопалива, яке потім використовувати для вилучення цінного фікоціаніну або для створення багатих азотом добрив. Виробництво нового органічного добрива на основі ціанобактерії Tolypothrix стане недорогим у виробництві в порівнянні з альтернативними продуктами з мікро- і макроводоростей.

«Багато ґрунтів зараз є виснаженими й тому менш родючими. Це ускладнює виробництво достатньої кількості високоякісних продуктів харчування для постійно зростаючого населення. Загроза посилюється кліматичною нестабільністю, яка утруднює вирощування сільськогосподарських культур», – пояснює Кірстен Хайманн (Kirsten Heimann), співробітник Університету Фліндерса (Австралія).

За словами вчених, нове органічне добриво може стати ефективним рішенням для відновлення мікробіому грунту, його катіонного обміну та здатності утримувати вологу.

Phys.org

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Агросектору виділять 8 млрд грн: куди збираються витратити ці кошти

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про...

Бур’яни розвинули стійкість до гербіцидів, – дослідження

Використання пестицидів у традиційному сільському господарстві настільки...

Знайдено спосіб, як вдвічі скоротити витрати пестицидів

Бразильські винахідники розробили систему, завдяки якій витрати...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.8 ° C
16.5 °
14.1 °
41 %
1.3kmh
0 %
Пт
14 °
Сб
11 °
Нд
8 °
Пн
7 °
Вт
11 °