24 Жовтня 2021

Зроблено відкриття у запобіганні гельмінтоспоріозу злакових

Група вчених, одразу з декількох інститутів, виявила генетичні механізми, що дають змогу виробляти специфічний Т-токсин Вікторин – збудник хвороби гельмінтоспоріозу вівса.

Як зазначається, гельмінтоспоріоз викликається грибом Cochliobolus victoriae, який виробляє Т-токсин Вікторин. Донині досліджень щодо розкриття генів цього токсину і механізмів його дії не було. Відтак, групі вчених вдалося зробити прорив у науці.

Більшість грибних токсинів синтезуються великими багатофункціональними ферментами, а невеликі пептиди, створені цими ферментами, включають як токсини, так і лікарські препарати, такі як антибіотик пеніцилін.

Вчені виявили, що токсин Вікторин насправді синтезується безпосередньо в рибосомі, яка є в клітинах, що продукують більшість білкових з’єднань. Ці невеликі молекули, які утворюються в рибосомах, відомі як рибосомні синтезовані і посттрансляційних модифіковані пептиди.

Саймон Кесслер, вчений з Університету Західної Австралії, підтвердив ферментативну функцію декількох генів Вікторину, включаючи новий фермент, який перетворює пептид в його активну форму. Дослідники виявили, що гени Вікторину, що кодують ці ферменти, знаходяться у своєрідному «розкиданому» стані в геномі патогену, в той час як в «класичному» варіанті гени більшості грибів знаходяться в так званих компактних кластерах на грибних хромосомах.

Це відкриття може допомогти дослідникам краще зрозуміти еволюційне походження таких молекул, як токсин Вікторину і більш досконально вивчити його вірулентність, а на тлі отриманих даних визначити найбільш оптимальні методи запобігання розвитку грибних хвороб у майбутньому.

cornell.edu

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Погода

Kyiv
рвані хмари
6.2 ° C
7.1 °
4.8 °
68 %
0.9kmh
75 %
Нд
8 °
Пн
8 °
Вт
11 °
Ср
12 °
Чт
11 °