18 Серпня 2022

Зроблено відкриття у запобіганні гельмінтоспоріозу злакових

Група вчених, одразу з декількох інститутів, виявила генетичні механізми, що дають змогу виробляти специфічний Т-токсин Вікторин – збудник хвороби гельмінтоспоріозу вівса.

Як зазначається, гельмінтоспоріоз викликається грибом Cochliobolus victoriae, який виробляє Т-токсин Вікторин. Донині досліджень щодо розкриття генів цього токсину і механізмів його дії не було. Відтак, групі вчених вдалося зробити прорив у науці.

Більшість грибних токсинів синтезуються великими багатофункціональними ферментами, а невеликі пептиди, створені цими ферментами, включають як токсини, так і лікарські препарати, такі як антибіотик пеніцилін.

Вчені виявили, що токсин Вікторин насправді синтезується безпосередньо в рибосомі, яка є в клітинах, що продукують більшість білкових з’єднань. Ці невеликі молекули, які утворюються в рибосомах, відомі як рибосомні синтезовані і посттрансляційних модифіковані пептиди.

Саймон Кесслер, вчений з Університету Західної Австралії, підтвердив ферментативну функцію декількох генів Вікторину, включаючи новий фермент, який перетворює пептид в його активну форму. Дослідники виявили, що гени Вікторину, що кодують ці ферменти, знаходяться у своєрідному «розкиданому» стані в геномі патогену, в той час як в «класичному» варіанті гени більшості грибів знаходяться в так званих компактних кластерах на грибних хромосомах.

Це відкриття може допомогти дослідникам краще зрозуміти еволюційне походження таких молекул, як токсин Вікторину і більш досконально вивчити його вірулентність, а на тлі отриманих даних визначити найбільш оптимальні методи запобігання розвитку грибних хвороб у майбутньому.

cornell.edu

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °