25 Жовтня 2021

Зростання цін на добрива може призвести до скорочення посівних площ кукурудзи та пшениці

Компанії «Cargill», «ED&F Man», а також видання «Bloomberg» прогнозують, що подорожчання агрохімікатів, імовірно, спричинить скорочення посівів кукурудзи та пшениці у країнах Північної півкулі в 2022-2023 рр., що істотно вплине й на ціноутворення. Згідно з цими джерелами, зернові будуть замінені альтернативними культурами – із меншим вмістом азоту, як-от соєві боби.

Зростання цін на добрива для сільськогосподарських культур, а відповідно й високі витрати на виробництво зумовлені енергетичними кризами в Європі та Китаї.

Зауважимо, що вартість агрохімікатів знаходиться на найвищому рівні з 2008 року та становить майже 900 доларів за тонну. Збільшення ціни також спричинене численними повідомленнями про те, що до наступного року Китай може повністю припинити експорт фосфатів. До того ж ціни на інші інгредієнти, необхідні при виробництві добрив, також значно зросли порівняно з минулим роком.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °