18 Жовтня 2021

53% аграріїв знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР

53% аграріїв знають, як правильно утилізовувати тару з-під ЗЗР  — промивати та проколювати каністри й віддавати на утилізацію. Водночас 21% використовує каністри з-під препаратів повторно на виробництві чи в побуті. Це — дані опитування, проведеного компанією BASF на агророзділі сайту 24 каналу в липні 2021 року. У ньому взяли участь 1995 респондентів. У червні в межах проєкту «Агро Варта» стартувала електронна платформа для збору заявок на утилізацію тари у форматі онлайн.  Тому експерти BASF Agricultural Solutions ініціювали опитування про поінформованість учасників агроринку щодо утилізації відходів.

«Інноваційна платформа проєкту  «Агро Варта» — стратегічно важливий продукт для нашого спільного майбутнього. Маючи в Україні близько 30 тис. сміттєзвалищ, ми, як бізнес, не можемо собі дозволити зволікати. Тому хочемо сформувати культуру поводження з відходами на агроринку, зробити процес прозорим і зрозумілим. А для аграріїв цифровізувати та автоматизувати всі сервіси. Для цього хочемо розуміти стан поінформованості про утилізацію пакування на агроринку та вже працюємо над новими освітніми продуктами», — коментує Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions.

Oksana-Alyeksyeyeva
Оксана Алєксєєва, Public Government Affairs Manager BASF Agricultural Solutions

Серед варіантів відповідей в опитуванні було також вказано «Спалити використану тару на своєму полі». За це проголосувало 14,4% респондентів. А за варіант «Викинути використану тару на сміттєзвалище разом з побутовими відходами» — 11,6%. Усі варіанти окрім як віддати каністри на утилізацію невірні. 

Коли тара з-під ЗЗР потрапляє на смітник/сміттєзвалище, то через її продукти розкладу та навіть невелику кількість препаратів, яка лишається на стінках каністр, в довкіллі (воді, ґрунті, ґрунтових водах) накопичуються токсичні речовини. Окрім того, непроколоту тару можуть використати зловмисники, які заллють в оригінальне пакування фальсифікат. Спалення каністр теж небезпечне. Від горіння такої тари утворюються чадний газ і канцерогенні речовини — діоксини. 

Аби полегшити аграріям утилізацію, провідні гравці агроринку створили разом спільну платформу «Агро Варта». На ній підприємці можуть лишати заявки на вивезення з їхніх господарств каністр. Компанія-ліцензіат оперативно опрацьовує заявки і безплатно забирає та утилізовує використану тару. У результаті аграрії отримують спрощення виробничих процесів, а довкілля — чистіше повітря, ґрунт і води.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Виведено сорт картоплі з генами диких рослин стійкий до фітофторозу

Одним із найбільш розповсюджених і шкодочинних захворювань...

Корейські вчені отримали нове ефективне добриво з метану

Дослідники з Університету Кен Хі (Південна Корея)...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.2 ° C
8 °
4.1 °
64 %
1.8kmh
0 %
Нд
6 °
Пн
11 °
Вт
10 °
Ср
13 °
Чт
17 °