06 Грудня 2021

Це не звичайний шнек… це Вестфілд!

На сьогодні одним з найбільш ефективних і економічно обґрунтованих засобів перевантаження зерна є шнекові транспортери. За їх допомогою можна завантажити та розвантажити автотранспорт, залізничні вагони, бункери-перевантажувачі, зерносушарки, зерноочисні машини, сівалки, силоси, ангари тощо.

Шнекові транспортери набули великої популярності серед фермерів у всьому світі. Найбільшим попитом вони користуються у країнах Північної Америки. Майже в кожному господарстві використовують мобільні або стаціонарні транспортери. Не дивно, що в Канаді та США сконцентровано велику кількість компаній-виробників шнекових транспортерів. З кожним роком попит на їх продукцію тільки зростає. Українські фермери теж не залишаються осторонь. Мобільні та стаціонарні шнекові транспортери для багатьох господарств стали оптимальним рішенням для перевантаження зерна.

Це не звичайний шнек… це Вестфілд!-1У цьому році канадська компанія WESTFIELD, розташована в місті Розенорт, провінція Манітоба, відмічає ювілей. Підприємству виповнюється 70 років. В далекому 1951 році було виготовлено перший шнековий транспортер WESTFIELD. З кожним роком зростали обсяги виробництва та розроблялися нові моделі. Це дало змогу компанії перетворитися з невеликого сімейного підприємства на найбільшого виробника шнекових транспортерів у Північній Америці. Сьогодні виробничі потужності компанії WESTFIELD становлять 16 200 м2, на підприємстві працюють 300 осіб, а обсяг виробництва сягає понад 14 000 шнекових транспортерів за рік.

Чому фермери з усього світу віддають перевагу при виборі шнекового транспортера саме WESTFIELD?

По-перше: висока якість обладнання. За 70 років виробництва накопичено безцінний досвід, який дав можливість випускати досконалий високоякісний продукт.

По-друге: широка лінійка обладнання. На підприємстві випускають понад 80 моделей транспортерів –  мобільні та стаціонарні, продуктивністю від 10 до 625 т/год, довжиною від 0,9 до 38,1 м, з приводом від валу відбору потужності, бензинового або електричного двигуна.

По-третє: простота та надійність у використанні. Обслуговування та робота зі шнековими транспортерами не потребує спеціальних навичок чи інструментів. Матеріали, з яких виготовлено елементи конструкції (зерновий шнек, зернова труба, вали тощо) мають високу зносостійкість і підібрані з огляду на тривалу роботу в складних кліматичних умовах.

По-четверте: висока продуктивність (від 10 до 625 т/год). Конструктивно шнекові транспортери WESTFIELD мають дві точки кріплення зернового шнека у трубі. У верхній частині вал зернового шнека розміщено в опорному підшипнику в нижній частині – у бронзовій втулці. Проміжні підвісні елементи (втулки/підшипники) відсутні. Оберти зернового шнека становлять приблизно 500 за хвилину. Коли транспортер заповнюється зерном, зерновий шнек самоцентрується і «пливе» в зерні. При цьому травматизм зерна зведено до мінімуму (майже відсутній).

По-п’яте: тривалий строк служби. Зернові шнеки транспортерів виготовлено зі зносостійкої легованої сталі. Це забезпечує тривалий строк експлуатації обладнання.

Наборні шнекові транспортери WESTFIELD серії UB-6 та UB-8 до заміни зернового шнека перевантажують в середньому 15 000 тонн, а високопродуктивні моделі UB-10 – 25 000 тонн зерна.

Мобільні шнекові транспортери WESTFIELD серії WR та WRX
Мобільні шнекові транспортери WESTFIELD серії WR та WRX

Мобільні шнекові транспортери серії  WR, WRX та S перевантажують до заміни зернового шнека понад 50 000 тонн зерна. Тривалий строк служби досягається завдяки розміщенню в нижній приймальній частині транспортера посиленого зернового шнека з додатковою зносостійкою кромкою.

Для завантаження та розвантаження зерносушарок, бункерів охолоджувачів, силосів, зерноочисних машин та автотранспорту використовують набірні шнекові транспортери WESTFIELD серії UB.

Модельний ряд складається з таких моделей: UB-4 (20 т/год), UB-6 (35 т/год), UB-8 (60 т/год), UB-10 (110 т/год). Довжина набірних транспортерів – від 3,35 до 18,60 м.

Додатково транспортери комплектуються приймальними лотками, заслінками подачі зерна, хрестовинами із тросовими розтяжками, телескопічними підставками на колесах.

Читати по темі: Принципи підбору обприскувачів

Мобільні шнекові транспортери WESTFIELD серії WR та WRX використовують у господарствах, де існує потреба у швидкому завантаженні автотранспорту, залізничних вагонів, силосів і зерносушарок. Їх також використовують для формування зернових буртів на відкритих майданчиках та в ангарах.

Продуктивність  транспортерів серії WR80 та WRX8 становить 80 т/год, WR100 – 130 т/год. Їх довжина – від 9,9 м до 23,4 м.

Приймальний шнековий транспортер WESTFIELD S10-9LP
Приймальний шнековий транспортер WESTFIELD S10-9LP

Додатково мобільний транспортер комплектується пластиковими та металевими приймальними лотками (0,9х0,9 м і 2,5х2,0 м), задніми та передніми транспортувальним колесами флюгерного типу, вивантажувальною пластиковою трубою, редуктором зменшення швидкості подачі зерна (використовується при завантаженні зерносушарок).

Приймальний шнековий транспортер WESTFIELD S10-9LP використовується для розвантаження автотранспорту, залізничних вагонів, причіпних бункерів-перевантажувачів. Має високу продуктивність – 130 т/год. Висота вивантаження зерна регулюється від 0,9 м до 1,6 м. Комплектується транспортувальними колесами.

Шнековий завантажувач сівалок WESTFIELD DF 614-B
Шнековий завантажувач сівалок WESTFIELD DF 614-B

Шнековий завантажувач сівалок WESTFIELD DF 614-B (Канада) обладнаний зерновим шнеком зі щітками на краю. Це гарантує відсутність пошкоджень і травматизму при завантаженні сівалок посівним матеріалом та мінеральними добривами. Має продуктивність 30 т/год. До комплекту поставки входить 3-секційна телескопічна пластикова труба, обладнана пультом управління для регулювання подачі зерна.

Починаючи з 2015 року, в Україні компанія САМПО має склад зі шнековими транспортерами WESTFIELD та комплектуючими до них. Це дає можливість оперативно відвантажувати обладнання сільгоспвиробникам.

It’s not an ordinary auger…It’s a WESTFIELD / Це не звичайний шнек… Це ВЕСТФІЛД!

Опубліковано в журналі “Агроном”, 2021

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Made in Italy. Парад технічних новинок на виставці EIMA-2021

Наприкінці минулого місяця в італійському місті Болонья...

Як оптичні сенсори економлять ЗЗР і добрива

Ключовий принцип точного землеробства – обробляти поле...

Погода

Kyiv
туман
0.4 ° C
1 °
-0.2 °
98 %
0.5kmh
90 %
Пн
3 °
Вт
3 °
Ср
1 °
Чт
3 °
Пт
9 °