18 Серпня 2022

Знайдено незвичайний спосіб боротьби з попелицею

Від навали попелиці страждають і сільгоспугіддя, і плодоовочеві культури. До того ж комахи-шкідники все частіше виробляють стійкість до хімічних інсектицидів.

Американські вчені вирішили обманути попелицю за допомогою аромату сонечка, який її відлякує.

Дослідження вчених Пенсільванського університету показали, що попелиця та інші травоїдні комахи будуть триматися якомога далі від полів і садів, якщо вони відчувають запах хижаків поблизу.

Наприклад, аромат, що виходить від сонечок, не тільки уповільнює темпи розмноження попелиці, але і зменшує їх здатність відрощувати крила.

«Комахи покладаються на нюхові сигнали, щоб знайти їжу, партнерів і місця для життя, так що використовувати певні запахи, це – чудова можливість для управління поведінкою шкідливих комах», – говорить Джессіка Кансман, доктор філософії, яка представила проєкт на осінньому засіданні Американського хімічного товариства (ACS).

Коли вчені вирішили визначити, чи дійсно нюхові сигнали, що надходять від сонечок, ефективні, вони розпочали вилучення летких запахів живих сонечок за допомогою газової хроматографії. Такий метод розділяє і дозволяє ідентифікувати окремі компоненти запаху сонечок.

Далі, для перевірки реакції попелиці, вчені під’єднали антени живих шкідників до електроантенограми (EAG) і піддали їх впливу кожного окремого запаху.

Сила реакції попелиці була виміряна на основі сигналу, отриманого машиною EAG. З багатьох сполук, що виділяються сонечками, попелиця найбільш сильно відреагувала на метоксипіразини, такі як ізопропілметоксипіразин, ізобутилметоксипіразин і втор-бутилметоксипіразин.

Після ідентифікації сполук команда дослідників приступила до створення спеціальної суміші запахів, яку можна використовувати в дифузорі ефірної олії для стійкого поширення аромату в саду або в полі.

Крім запланованих польових випробувань вчені також співпрацюють з виробничою компанією, щоб розробити спеціальні дифузори для комерційного використання як фермерами, так і приватними садівниками.

agrarii-razom

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

СТАТТІ ПО ТЕМІ

В Україні зростають закупівельні ціни на соняшник

Згідно з даними моніторингу ІА «АПК-Інформ», в...

У південних регіонах нетипово рано дозрів соняшник

На Одещині та Миколаївщині відмічають нетипово раннє...

Російські окупанти вкрали 200 тисяч тонн урожаю в агрохолдингу HarvEast

Російські окупанти викрали близько 200 тисяч тонн...

Погода

Kyiv
рвані хмари
20.8 ° C
22.6 °
20.4 °
82 %
0.5kmh
61 %
Чт
30 °
Пт
29 °
Сб
28 °
Нд
31 °
Пн
31 °