25 Жовтня 2021

Аграріям потрібно пам’ятати про можливість утилізувати тару з-під ЗЗР безкоштовно

Днями стало відомо про прикрий випадок – у Хмельницькій на території Дунаєвецької міської ради області в лісі знайдено звалище використаних каністр з-під засобів захисту рослин. За інформацією Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області, площа засміченої ділянки становить 104 м2.

Громадська спілка “Український контроль аграрного захисту” (УКАЗ) нагадує агровиробникам, що стаття 17 Закону України «Про відходи» зобов’язує виробників продукції, що знаходилася в тарі, забезпечувати приймання та утилізацію цієї тари. Це означає, що для господарств ця послуга є безкоштовною.

Відповідальні виробники ЗЗР укладають угоди про збирання/зберігання/утилізацію використаної тари із компаніями, які мають відповідні ліцензії. На сьогодні в Україні всього 12 компаній мають право на поводження із тарою з-під пестицидів. З них 7 компаній мають ліцензії на утилізацію такої тари. Рішення про видачу ліцензій приймає Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів. Відповідні послуги цих компаній оплачують виробники ЗЗР.

Якщо господарство має порожню тару з-під ЗЗР, алгоритм дій такий:

  1. Зателефонувати до виробника ЗЗР і повідомити про необхідність утилізації тари. Контакти, за якими можна зв’язатися із виробником ЗЗР, вказані на кожній етикетці кожного продукту.
  2. Невдовзі із господарством повинна зв’язатися компанія, яка займається збиранням та іншими операціями із тарою цього виробника ЗЗР.
  3. У зручний для обох сторін час порожня тара вивозиться з території господарства.

Ця практика в Україні діє вже тривалий час і нею успішно користуються усі відповідальні господарства. Оплачують приймання та утилізацію тари виключно виробники засобів захисту рослин.

На даний момент не відомо, хто саме винний в утворенні звалища в Дунаєвецькому районі. Але матеріали передані до Головного управління Національної поліції в Хмельницькій області, і слідство встановить усі обставини.

УКАЗ наголошує: утворювати стихійні звалища небезпечно для довкілля. Окрім того, це завдає прямих збитків усій громаді, адже на ліквідацію таких смітників витрачаються кошти місцевих бюджетів.


Громадська спілка УКАЗ – громадська організація, створена в Україні у 2019 році, що об’єднує ключових українських виробників/імпортерів ЗЗР. Мета спілки – вирішення актуальних проблем аграрного сектору в сфері захисту рослин. УКАЗ працює в інтересах українських агровиробників, зокрема, працює над вирішенням проблеми фальсифікованих та контрафактних ЗЗР, удосконаленням українського законодавства, підвищенням соціальної відповідальності агровиробників в сфері застосування ЗЗР.

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Осіннє застосування гербіцидів: альтернатива чи необхідність?

Останні десятиліття характеризуються стрімким глобальним потеплінням та...

Електричний трактор економить виноградному господарству 2600 доларів на рік

Скільки грошей заощаджує електричний трактор з точки...

Погода

Kyiv
чисте небо
6.7 ° C
7.6 °
5.5 °
57 %
0.5kmh
0 %
Пн
8 °
Вт
12 °
Ср
11 °
Чт
13 °
Пт
15 °