22 Жовтня 2021

Польові випробування роботів для прополки відкривають нові можливості у рослинництві

У співпраці з Геттінгенським університетом (відділення сільськогосподарського машинобудування) та Інститутом дослідження цукрових буряків (IfZ) компанія KWS провела польові випробування різноманітних роботизованих систем контролю бур’янів у посівах цукрового буряка впродовж сезону 2020 року. Початкові результати дуже обнадійливі: 2 механічні роботи для прополки значно зменшили щільність бур’янів за декілька проходів по полю.

Роботизований пристрій, механізм якого заснований на застосуванні гербіциду, дозволяє на майже 80% зменшити кількість гербіциду, що використовується порівняно з традиційними методами обприскування. Застосування такої роботизованої системи майже на 70% зменшує популяцію бур’янів.

Стан популяції бур’янів було проаналізовано у процесі польових випробувань до та після використання роботів. Штефан Мелдау, керівник цього проєкту зі сторони компанії KWS, підсумовує результати: «У рамках цього проєкту під назвою «Майбутнє вже тут – роботи для прополювання полів» наша компанія надає поля для практичних випробувань виробникам високоточних технологічних систем для боротьби з бур’янами. Вже можемо зробити перші висновки, що жодна із систем, випробуваних до сьогодні, не готова до 100% індивідуального застосування на полі. Однак, забігаючи наперед, зазначаємо, що роботизовані технології у комбінації з іншими заходами та методами контролю мають перспективи дуже успішного подальшого використання.»

В умовах органічного землеробства механічне знищення бур’янів за допомогою роботизованих систем порівнювали із застосуванням ручної мотики. На додачу до знищення бур’янів, робот FarmDroit також здійснював високоточний висів. Роботизовані системи спершу застосували перед появою сходів цукрових буряків для винищення перших сезонних бур’янів. Посіви, де випробувався робот FarmDroid, продемонстрували на 40% менше бур’янів у період сходів цукрового буряка, ніж інші демонстраційні ділянки. Постійне використання робота впродовж тижня по всій довжині рядків зупинило формування нових бур’янів на ранніх стадіях розвитку рослин. На кожній з 3-х випробувальних ділянок роботизованій системі farming revolution вдалося винищити до третини бур’янів у кожному з рядків.

Бур’яни, які прилягали до цукрових буряків, жоден із роботів був неспроможний видалити. «Зараз нам цікаво дізнатися, скільки робочих годин ми можемо зекономити порівняно з ручним методом та скільки часу потрібно для обслуговування роботизованої системи,» – коментує пан Мелдау.

Повертаючись до порівняння методів захисту із задіянням гербіцидів, польовий робот компанії ecoRobotix видалив близько 70% бур’янів у якості супутнього заходу контролю. У процесі вибіркового та високоточного розпилення у порівнянні із традиційними методами було використано лише п’яту частину звичайної кількості гербіциду. «Система високоточного обприскування допоможе значно зменшити кількість гербіциду на полях з меншою площею. Однак, у рамках ефективного широкомасштабного застосування робот шириною лише у два метри не має достатніх технічних можливостей для полів із більшою площею,» – пояснює Штефан Мелдау. Компанія ecoRobotix взяла до уваги такі висновки, і вже пропонує традиційні системи обприскування із значно вищим технічним потенціалом для застосування на великих площах.

Доктор Пітер Хоффман, член Ради директорів компанії KWS, відповідальний за сегмент цукрових буряків акцентує увагу на зобов’язанні компанії підтримувати стале сільське господарство: «Ми хочемо активно сприяти ефективному зменшенню використання пестицидів у довгостроковій перспективі. Таке зобов’язання розширює межі основної діяльності компанії – наше насіння стійке проти хвороб та впливу змін клімату. Такими проєктами, як тестування польових роботів, ми підтримуємо розвиток успішних технологій майбутнього. Результати досліджень показують, що роботизовані системи можуть допомагати зменшувати кількість використання гербіцидів у випадку з традиційними методами землеробства, а у випадку з органічним землеробством – навіть збільшувати його прибутки».

Найсвіжіші матеріали читайте в журналі «Агроном». Слідкуйте за головними агрономічними новинами на нашій сторінці у Facebook та каналі в Telegram

СТАТТІ ПО ТЕМІ

Агросектору виділять 8 млрд грн: куди збираються витратити ці кошти

Верховна Рада України ухвалила у першому читанні законопроєкт про...

Бур’яни розвинули стійкість до гербіцидів, – дослідження

Використання пестицидів у традиційному сільському господарстві настільки...

Погода

Kyiv
чисте небо
14.8 ° C
16.5 °
14.1 °
41 %
1.3kmh
0 %
Пт
14 °
Сб
11 °
Нд
8 °
Пн
7 °
Вт
11 °